Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Kanserin Devası Kan Portakalı…

20 Ocak 2012 Cuma, 09:02
Kanserin Devası Kan Portakalı…

Erzin’in Kan Portakalı kansere karşı vücudu koruyor. ıçerdiği vitaminler ve antioksidanlar sayesinde kanın pıhtılaşmasını sağlayan ve içerisinde normal portakallardan 4 kat fazla C vitamini bulunduran ‘Kan Portakalı’ mide ve pankreas kanserini önlüyor.”Portakal ye, kanserden kurtul”
 
 
Erzin olarak, Türkiye Narenciye üretiminin yüzde yirmisini karşıladıklarını belirten Ziraat Mühendisi Necat Ertaç, Erzin’de uzun yıllardan bu yana yetişen kan portakalının mide ve pankreas kanserini önlediğini söyledi.
 
 
Kansere karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek, insanları soğuk algınlığı ve gripten koruyan meyvelerin başında portakalın geldiğini ifade eden Necat Ertaç, ıçerdiği C vitamini ve folik asit sayesinde öksürüğü azaltan portakal suyundaki bir antioksidan olan bioflavin’in, damarları ve kılcal damarları güçlendirerek, kalbin zarar görmesini de engellediğini ifade etti.
 
 
Portakal suyunda bulunan yüksek miktardaki potasyumun, tansiyonun dengelenmesine yardımcı olduğunu, aynı zamanda cildin kuruyup kırışıklıkların oluşmasını da önlediğini belirten Ertaç, “Son dönemde özellikle vücutta yaşlanmayı geciktirici etkisi olan doğal antioksidan içerikleriyle ilgi toplayan bu meyve, zengin besin öğeleriyle de vücudun günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar. Kan portakalı meyvesi içerisinde normal portakaldan dört kat daha fazla C vitamini içeriyor, bu da vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek insanın direncini artırıyor.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz