Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Kamu-Sen Genel Merkezi’nde Toplantı

01 Mart 2012 Perşembe, 10:38
Kamu-Sen Genel Merkezi’nde Toplantı

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi 4/C statüsünde çalışanların sorunlarının ele alındığı bir toplantı düzenledi.
 
Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasında, son yıllarda güvencesiz istihdam edilen kamu çalışanı sayısının arttığına dikkat çekerek, “bundan 10 yıl kadar önce önemsiz sayıda ve istisnai durumdaki sözleşmeli çalışma, bugün için neredeyse kamunun asli istihdam biçimi haline geldiğini belirten Genel Başkan ısmail Koncuk, “Bugün memurluk güvencesi üzerinde bir takım oyunlar oynanmaktadır. Bizler eğer 4/c’li statüde çalışanlarımızın haklarını ilerletip, bu gidişe dur diyemezsek, korkarız ki gelecekte herkes esnek istihdamın kurbanı olacaktır.
 
 
Bu noktada bir araya gelerek yapacağımız eylemler ve birbirimize vereceğimiz destek son derece önemlidir.” dedi. özellikle Tekel eylemleri sırasında Türkiye Kamu-Sen’in her türlü imkanı ile 4/c’li çalışanların yanında olduğunu vurgulayan Koncuk, bu dönemde bazı sendikalar 4/c’liler için kılını bile kıpırdatmıyor, hatta 4/c’li çalışanları terörist ilan ediyorlardı.
 
 
Bu nedenle 4/c’li çalışanlarımızın sendikal tercihlerini kendilerini en iyi temsil edecek, haklarını en iyi savunacak sendikadan yana kullanmaları, çalışanlarımızın sorunlarının çözümü için belirleyici olacaktır” dedi.
 
 
Türkiye Kamu-Sen olarak 4/c’li çalışanların haklarının ilerletilmesi için her türlü eylemi yapacaklarını belirten Koncuk, öncelikle 4/C lilerin iyi organize olmaları konusunda uyardı. Mücadelenin uzun soluklu ve yorucu olacağını vurgulayan Koncuk, “ancak bizler yılmadan mutlak kazanmak üzere yola çıkıyoruz. Bize destek vererek güçlendirirseniz, bizim sesimiz de daha gür çıkacaktır” dedi. Koncuk, yakın zamanda Türkiye Kamu-Sen’in bir eylem yapacağını ancak sonuç alabilecek bir ortamın oluşması için uygun zamanı beklediklerini belirtti.
 
 
 
Hatay ıl Temsilcisi şAHıN ise Türkiye Kamu-Sen olarak  4/c’li çalışanların haklarının ilerletilmesi noktasında yasal yollara başvuracaklarını ifade ederek, bu bağlamda her türlü eylemi yapacaklarını, 4/c’li çalışanların sorunlarını her platformda dile getireceklerini ve 4/c’li onların güçlü sesi olacaklarını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz