Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Kamacı Uyardı…

20 Kasım 2013 Çarşamba, 09:54
Kamacı Uyardı…

Hatay’ın Samandağ ilçesi Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, insan kalbi yiyen canilerin Hatay’da yuvalanmaya çalıştıkları uyarısında bulundu.

Suriye’de aldıkları ağır yenilgiler sonrası Türkiye’de ve özelikle Hatay’da yuvalanmaya çalıştıkları için kiralık ev arayışlarında buluklarını kaydeden Selim Kamacı, maddiyat uğruna insan katletmeyi ibadet sayan unsurların hoşgörü kenti Hatay’da barındırılmamaları gerektiği görüşünü savundu.

Kamacı: “Bugünü kurtarmak adına ucuz işçi arayışlarında olan ve hali hazırda yabancı uyruklu genelde Suriye krizi ile alakalı Türkiye’de mülteci veya muhacir adı altında barınan kişileri çalıştıran, evlerde barındıran vatandaşların bugünü kurtarmayı düşünmek yerine geleceği ve yaşanabilecek olumsuzlukların hesaplarını yaparak topluma karşı sorumluluk bilinci ile toplumun kabul edeceği ve toplumun yapısına uygun hareket etmeleri erdemlilik ve büyüklük olur dedi.

Selim Kamacı:‘ınsani duygular ve yaklaşımlar ile yardım ettiğimizi sandığımız kişilere yönelik mantığımızı elden bırakmadan düşünerek yaklaşmak elzemdir.
Biriktirmek ve daha fazla çoğaltabilmek üzere hırs ile peşinden koşulan maddiyatların bir gün düşman olarak geri tepebileceğinin hesaplarını yapmak vaciptir.
Zira son günlerde kamuoyuna ve sosyal medyaya yansıyan haberlerde, baş kesen, insan kalbi yiyen katil ve canilerin Suriye’de aldıkları yenilgilerden dolayı geri çekilme sureti ile Türkiye’de yuvalanma ve barınma taktiklerini uyguladıklarının duyumları dolaşmaktadır.

Dünya da ciddi yayın yapan basın kurumları bu tür canilerin Hatay’da da barındıkları ve kendilerini meşru kılabilmek adına evler kiraladıkları, işe girebilmek için şekil değiştirerek masum ve muhtaç kılığına girdikleri, ayrıca bulundukları ilçe ve bölgeleri tanımak ve rahat hareket edebilmek üzere planlarda yaptıkları yönünde iddialar söz konusudur.
Dolayısıyla halkımızın bu yönlerde dakik önlemler almaları yakınlarını ve akrabalarını bu yönde bilgilendirmeleri şarttır’dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz