Kalleşlik Bize Göre Değil

30 Temmuz 2014 Çarşamba, 11:39

Her sayısı zengin bir içerikle çıkan Hatay Güney Rüzgarı’nın, Temmuz 2014 sayısı çıktı. Bu sayısını Ortadoğu’daki son gelişmelere paralel olarak Hatay’daki yansımalarına ayıran Güney Rüzgarı, bu ayın kapağına “Kalleşlik bize göre değil” mesajını vermiş.

“Çocuklarımız anıldıkça, katiller lanetlenecek” dosyası ise, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük’ün acılı annelerinin feryadına yer verilmiş.

Bu arada unutulmaya yüz tutmuş el zanaatlarından Bakırcıları bu ayki içeriğine katan Güney Rüzgarı, Bakırcıların son temsilcileriyle görüşmelerini okurlarıyla paylaşmış.

Hataylı emekli genel müdür Muammer Öcal’ın “Esintiler”, Ümit Sarıaslan’ın “Fotoğraf Karelerinde Hatay Temmuzu”, Adil Okay’ın “Postahanede başıma gelenler

ve Mahpus Mektupları”, Çiğdem Yorgancıoğlu’nun “Yengeç dönemecinde Orta Doğu Ekseni ve Solstis” yazıları da dikkate değer.

Selman Büyükaşık’ın “Adsız karakterler romanı; Dert Dinleme Uzmanı” kitap eleştirisini okuyucu ile paylaşan Güney Rüzgarı, Vecihe Akdoğan Cemali’nin “Antakya” başlıklı şiiri, Hüseyin Evcil’in “Özgürce yaşanan bir sevgi”, Süheyl Budak’ın “Kalıpların Dili”, Duran Yaşar’ın “Bir Başarının Öyküsü”, Hulusi Atahan’ın “Derby” gezi yazısı, Dr. Muhsin Boz’un “Dikkat!.. Dikkat!..” öyküsü yer alıyor. Bu arada Pınar Habip, Ebru Horoz’un objektifinden kareler, inciler bölümü, Hatay’da gelişen haberlerden özetler ve Nurhan Sağlar’ın pasta tarifleri de yer alıyor.

Dergide yer alan yazıların detaylarını okumak için GÜNEY RÜZGARI Dergisini Simge Süpermarket ve seçkin kitapçılarda bulabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz