Kaliteyi Arttırmak Başarıyla Mümkündür…

26 Mart 2012 Pazartesi, 09:06
Kaliteyi Arttırmak Başarıyla Mümkündür…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 2011 yılında ulusal ve uluslararası müsabakalarda kenti başarı ile temsil eden sporcular için Hatay Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, toplam kalitenin artırılması ve yükseltilmesinin, her alanda başarıyı yakalamakla mümkün olacağını vurgulayarak, Hatay’ın marka şehir olması için de önemli adımlar ve hamlelerin atılması gerektiğini söyledi. Kentin marka şehir olmasında başarılı sporcuların, iş adamlarının ve yatırımların önemli olduğuna değinen Ergin, şöyle konuştu:
 
 
 
“Türkiye’nin kalkınması, gelişmesi ve ilerlemesine paralel olarak Hatay da önemli merhaleler kat etti. Bugün burada başarılı sporcularımıza ödül vereceğiz. öğleden sonra başarılı iş adamlarımıza, yatırımcılarımıza, istihdam sağlayan değerli müteşebbislerimize yönelik ödül töreni var. Bunlar Hatay’ın marka şehir olmasında bizleri sonuca ulaştıracak önemli adımlar, hamleler. Bunlar olmadan büyük olunmuyor, gelişmişlik düzeyi yakalanamıyor ve rekabette ileri gitme şansınız olmuyor. ılla ki bunlar olacak. ış, yatırım, istihdam, spor, kültür, sanat bütün bunların her birinde ayrı ayrı mesafeler kat etmek zorundayız.”
 
 
 
Ergin, Hatay’da en yenisi yarım asır önce yapılmış tesislerde çalışan sporcuların, kıt imkanlarla büyük başarılar elde ettiğine dikkati çekerek, kent merkezi ve ilçelerde yeni spor tesisleri yapıldığını, sporlaşma ve tesisleşme için yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini dile getirdi.
 
 
Son dönemde Türkiye’nin birçok ilinde pilot uygulamalar başladığını anlatan Ergin, bu çerçevede Hatay’ın da bundan nasibini aldığını ve bu yıl içerisinde kentin 25 bin seyirci kapasiteli olimpik bir stadyuma kavuşacağını söyledi. Ergin, Hatay’daki spor yatırımları için 250 milyon liralık bir bütçe ayrıldığına dikkati çekerek, arsa işlemlerinin tamamlanmasının ardından tesislerin yapımına başlanacağını ifade etti.
 
 
 
Kentteki spor tesislerinin görevlerini tamamladığını ve üzerlerine düşen görevin gençlere daha gelişmiş, olimpik şartları taşıyan tesisler kazandırmak olduğunu vurgulayan Ergin, “Tüm bunlar, yarınlarımızın daha başarılı olması ve gençlerimizi Türk sporuna kazandırmak için yapılıyor” dedi.
 
 
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de son 30-40 yılda yaşanan yaşam kalitesindeki ekonomik ve sosyal değişimin spora verilen önemi daha da artırdığını bildirerek, gerek uluslararası gerekse ulusal alanda başarı sağlayan 61 sporcunun, hem ülkeyi hem de kenti en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise Hatay’da düzenlenen Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası sayesinde iki haftadır Türkiye’nin bu organizasyonda kentin başarısını konuştuğunu vurgulayarak, kentte başarılı organizasyonlar gerçekleştirdiklerini kaydetti. Konuşmaların ardından ödül almaya hak kazanan 61 sporcuya 28 bin 200 lira değerinde ödül verildi.
 
 
Törene Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, vali yardımcıları ve kurum müdürleri katıldı

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz