Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Kalitede Rekabet Edin…

05 Şubat 2010 Cuma, 10:40
Kalitede Rekabet Edin…

Antakya Fırıncılar Odası Genel Kurulu’ nda esnafa seslenen Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı A. Kadir Teksöz, “Birbirinizle fiyat konusunda değil, kalite konusunda rekabet edin” diye konuştu.
 
Yaptığı konuşmada bir konuya açıklık getirmek istediğinin altını çizen Başkan Teksöz, “Fırıncı arkadaşlarımızdan bir bölümü, maliyet kurtarmıyor fiyatlara zam gelmeli diye başkanlığa müracaatta bulundular, biz de öncelikle Sayın Hatay Valimiz ile yaptığımız görüşme neticesinde gerekli izinleri aldık ve ekmeğin zamlı olarak satışına karar verildi.
 
Hemen bunun akabinde yine bazı arkadaşlarımızın ekmeği 40 kuruştan sattığını öğrendik. Buradan esnaf arkadaşlarıma seslenmek istiyorum, birbirinizle fiyat konusunda değil, kalite konusunda rekabet edin. Türkiye’nin en kaliteli ekmeğini üretin. Bu rekabetin sonu yok” dedi.

öNCE BıN, DAHA SONRA BEş BıN ESNAF çOCUğUNA BURS VERECEğıZ

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı A. Kadir Teksöz, taraflarına sürekli olarak burs ricasında bulunulduğunu ancak imkanların şu an için yetersiz olduğunu ifade etti. Okuyan öğrencilere burs vermenin hayırların en güzeli olduğunu söyleyen HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, “Hatay Valiliği, HESOB, ATSO, ATB ile yaptığımız görüşmeler neticesinde çocuklarımıza burs sağlamak için bir dernek kuruldu. Bu dernek sayesinde 2010 yılı Eylül ayından başlamak üzere öncelikle bin, daha sonraki süreçte beş bin yavrumuza burs sağlayacağız.
 
Hatay’da 45 bin esnafımız, 70 oda başkanımız ile el ele vererek, yavrularımıza burs sağlayacağız, hayırlı bir işe katkı vereceğiz” şeklinde konuştu.

KOSGEB ıL MüDüRLüğü HATAY’ DA KURULACAK

27 Aralık 2009 tarihinde Ankara’da KOSGEB Genel Başkanlığı’nı ziyaret ettiklerini söyleyen HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, “Yaptığımız görüşmeler neticesinde bir ay içerisinde Hatay’da KOSGEB ıl Müdürlüğü’nün kurulması sağlanacak. Ayrıca bunun yanı sıra sosyal güvenlik konusunda büyük adımların atılması sağlandı. Bu konuda çaba gösteren SGK ıl Müdürümüze de huzurlarınızda teşekkür etmek isterim” diye konuştu.
 

HATAY’ IN öNü AYDINLIK

HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, Hatay’ın önümüzdeki iki yıllık bir süreçte büyük bir değişim yaşayacağını dile getirerek, “Gerek turizm gerekse sosyal, kültürel açıdan Hatay büyük bir sıçrama gerçekleştirecek. Bizler de esnaflar olarak bu değişime ayak uyduracağız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz