Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Kalaycıoğlu CHP’den istifa Etti…

25 Şubat 2014 Salı, 10:25
Kalaycıoğlu CHP’den istifa Etti…

Antakya Belediyesi eski başkanlarından Bekir Karabacak ve Mehmet Yeloğlu dönemlerinde CHP Antakya Belediye Meclis üyesi olarak görev yapan gazeteci Mişat Kalaycıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden istifa etti.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında 35 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’nde üyeliği olduğunu ve parti içi demokrasinin gereğince çalışmadığı gerekçesiyle istifa ettiğini açıklayan gazeteci Mişat Kalaycıoğlu; “Hatırlanacağı gibi, CHP’den iki dönem Belediye Meclis üyeliği yapan bir arkadaşınız olarak, CHP Genel Merkezi’nin belirlediği takvim ve seminere uyarak, aynı zamanda gerekli ödentiyi de yatırmak suretiyle, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP’den Belediye Meclis üyeliği için aday adayı oldum. Ancak partinin kendi açıkladığı takvime ve yöntemi kısa sürelerle değiştirmesi, daha sonra da adayların partili olup olmadığına bakmaksızın, partiye hizmet edenleri değil, zembille inenler yöntemini seçmesi ciddi rahatsızlıklar meydana getirmiştir. Bu haksız ve anlamsız düzenlemeler, aynı zamanda yöneticilerin kendi iç çekişmelerini de ortaya koymuştur.

ıki dönem Belediye Meclis üyeliği yapan birisi olarak, deneyimlerimi bu dönemde de ortaya koymak ve halkıma hizmet etmek istedim. Ancak yukarıda saydığım nedenlerden dolayı engellendim. Böylelikle hiçbir partiye üye olmaksızın Cumhuriyet Halk Partisi’nden de istifa ediyorum. ıstifamı noter aracılığıyla partiye gönderdim. Bundan sonra hizmetimi mesleğim olan gazetecilikle sürdüreceğimi belirtmek isterim.” diye konuştu.

Gazeteci Mişat Kalaycıoğlu’nun istifası nedeniyle Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan HGC Başkanı Yetişen; “Hatay Gazeteciler Cemiyeti tüm siyasi partilere eşit mesafededir. Gazeteci arkadaşımız Mişat Kalaycıoğlu kandırılmıştır. Aynı zamanda cemiyetimiz üyesidir. Biz HGC olarak kendilerinin yanındayız. Hiçbir siyasi partinin cemiyetimize müdahale etmesini istemiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde biz çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz