Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Kahraman: Dünyaya model olacacağız…

17 Haziran 2013 Pazartesi, 14:02
Kahraman: Dünyaya model olacacağız…

CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Dr. Hakan Kahraman,  “çan, Hazan,  Ezan” sesinin binlerce yıldır bir arada bulunduğu Hatay’ı uluslararası festivallere ev sahibi yapacak bir kent haline getireceklerini söyledi.
 
Kahraman, üç semavi dininin Müslümanlar, Hıristiyanlar ile Musevilerin ayrıca çeşitli etnik ve dini grupların kardeşçe bir arada yaşadığını belirterek, “Kentimizin bu özelliği dünyada çok az bulunan bir özelliktir. Bu özelliğimizden yola çıkarak Hatay’ımızı uluslararası festivallere ev sahibi yapacak bir kente dönüştüreceğiz”  diye konuştu.
 
Kültürler arası tiyatro festivali
   
Kentin sosyal, ekonomik, kültürel yaşamına katkı sağlayacak iki önemli festivali programlarına aldıklarını bildiren Dr. Hakan Kahraman, “ılk başta kültürler arası tiyatro festivali ile kültürler arası sinema festivali düzenleyeceğiz. Kardeşlik ve barış kenti olan Hatay’ımıza bu festivallerin çok yakışacağını düşünüyoruz” dedi.
 
Bu festivallerin bölge ülkelerine de açık olacağını anlatan CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Dr. Hakan Kahraman, söz konusu faaliyetlerin Hatay ekonomisine katkı sağlayacağına aynı zamanda da bölge barışına hizmet vereceğine dikkati çekti. 
 
Hatay’daki kardeşlik ve barış ortamını tüm dünyaya “model” yapmayı arzu ettiklerini anlatan Kahraman, “Tüm toplumsal katmanların bir arada yaşaması ve bir arada ürütmesinin yolunu açacağız. Hatay Büyükşehir Belediyesi toplumun her kesiminin sesi olacak. Kimsesizlerin kimsesi, umutsuzların umudu olacağız” diye konuştu.   

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz