Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Kadınlar Ekonomiye Dahil Edilmeli…

17 Temmuz 2009 Cuma, 12:59
Kadınlar Ekonomiye Dahil Edilmeli…

    Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetim kurulu üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, ”Gelişmiş bir toplum olmak için kadınlarımızı sosyal hayata ve üretim süreçlerine sokmak zorundayız” dedi.
 
      Kuseyri, TOBB Hatay ıl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Gül ve yöneticilerini kabul ederek, Türkiye’nin en önemli ekonomik ve sosyal sorunlarından birinin kadınların iş gücüne katılımının az ve kadın girişimci sayısının düşük olduğunu söyledi.
 
      Girişimci kadınların desteklenmesi gerektiğini ifade eden Kuseyri, şöyle konuştu: ”Gelişmiş bir toplum olmak için kadınlarımızı sosyal hayata ve üretim süreçlerine sokmak zorundayız. çünkü, kadınlarını üretim mekanizmasının dışında tutmuş bir toplum, potansiyelinin yarısını boşa harcamış bir toplumdur.
 
      Kadınlarımızı ekonominin dışında tutarak, bu ülkenin refaha ulaşması mümkün değil. Ben Hatay’ın kadın girişimcilerini TOBB’da en iyi yerlere getirmek için çaba sarf edeceğimden emin olabilirsiniz.”
 
      Kuseyri, Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’le birlikte bölgenin menfaatleri için ortak hareket ettiklerini belirterek, ”Bu tarihi fırsat bir daha ele gelmez. Fırsatı iyi değerlendirmek gerekir.
 
      Ben Hatay’ın daha iyi yerlere gelmesi için, Bakanımızla birlikte hareket ediyorum. ılimiz için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” diye konuştu.
 
       Gülay Gül de TOBB yönetim kurulu üyeliğine seçilen Kuseyri’yi tebrik etti ve kuruluş sürecinde kendilerine sağladığı desteklerden dolayı teşekkür etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz