Kadın katliamına karşı alanlarda olacağız…

20 Kasım 2014 Perşembe, 11:21

Antakya Kadın Dayanışması Bileşenleri adına Hatice Can, 25 Kasım Kadına Yönelik şiddete karşı uluslar arası dayanışması ve mücadele gününde savaşa, gericiliğe ve kadın katliamlarına karşı alanlarda olacaklarını söyledi.

Antakya Kadın Dayanışması Bileşenleri adına basın açıklamasını okuyan Hatice Can, Türkiye’nin Dünya’da toplumsal cinsiyet eşitliği endeksinin 124. sırasından yer alabilen bir ülke olduğunu öne sürdü.

Türkiye’de kadına yönelik şiddetin, taciz tecavüz ve kadın cinayetleri oranının % 1400’lere ulaşmış bulunmakta olduğuna dikkat çeken Hatice Can, “2014 yılının ilk 10 ayında 235 kadın, erkek şiddeti ile katledilmiştir. 12 yıldır 14.455 işçi cinayetleri ile katledilmiş, 2014 yılının ilk 10 ayında ise işçi cinayetlerinde 1.600 işçi katledilmiştir.

Kreş olmadığı için çalışan anne babasıyla işyerlerine giden 6 yaşındaki çocuk iş cinayetinde katledilmiştir. Yaşadığımız coğrafyada tüm insanlığa ve insanlığımızı tehdit eden bir savaşın ortasındayız.

25 Kasım Kadına Yönelik şiddete karşı uluslar arası dayanışması ve mücadele gününde savaşa, gericiliğe, kadın katliamlarına karşı alanlarda olacağız. Kadın düşmanlarına karşı yaşamın her alanında direnişini ve dayanışmayı büyüteceğiz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz