Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Kaçakçılara Müdahele: 1 Ölü

30 Eylül 2013 Pazartesi, 09:42
Kaçakçılara Müdahele: 1 Ölü

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Beşaslan köyünün Suriye sınırında güvenlik güçlerinin kaçakçılara müdahalesi sırasında çıkan arbedede 1 kişi hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, saat 16.30 sıralarında güvenlik güçlerinin Reyhanlı ilçesine bağlı Beşaslan köyü yakınında bulunan 240 ve 241 nolu sınır taşları arasında 25 kişilik bir grubun kaçakçılık amacı ile sınırı ihlal etmeye çalıştığını belirlemesinin ardından gruba “dur” ihtarı yapıldığı ancak grubun kaçakçılık faaliyetine devam etmesi üzerine havaya ateş açılarak grubun dağıtılmasının sağlanmaya çalışıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Elde edilen ilk bilgilere göre sınırda görevli askerlerin dur ihtarına ve uyarı amacı ile havaya ateş açmasına rağmen grubun yanlarında bulunan akaryakıt bidonlarını sınırın Türkiye tarafına atmayı sürdürmesi üzerine sınırda görevli askerler duruma müdahale etmek
mecburiyetinde kalmıştır. Sınırda görevli askerlerin müdahalesine grubun karşılık vermesi üzerine arbede yaşanmış, çıkan arbedede Beşaslan köyünden ıbrahim Ersöz (40) isimli vatandaşımız havaya ateş açan bir görevlinin silahından çıkan mermi ile yaralanmıştır.
Yaralanan vatandaşımız olay yerinde bulunan bir askeri araçla Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Konu adli makamlara intikal ettirilmiş olup, olayın aydınlatılması için çok yönlü soruşturma başlatılmıştır” denildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz