Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Jimnastikçilerimiz şampiyon Oldu…

21 Şubat 2012 Salı, 16:32
Jimnastikçilerimiz şampiyon Oldu…

Türkiye Jimnastik Federasyonu’nun 2012 yılı faaliyet programında yer alan Akdeniz Bölge şampiyonasına katılan Hataylı jimnastikçiler, şampiyon oldu.
 
 
Türkiye Jimnastik Federasyonu Hatay ıl Temsilcisi özcan özdemir, yaptığı açıklamada, 1. Etap Küçükler Artistik Jimnastik Akdeniz şampiyonasının, 50 sporcunun katılımıyla 18 şubat’ta Adana’da yapıldığını belirterek, şampiyonaya çok iyi hazırlanan Hataylı sporcuların, yarışmada güzel bir performans sergilediğini söyledi.
 
 
 
 
şampiyona sonunda Hataylı jimnastikçilerin hem kız hem de erkeklerde takım ve ferdi olarak şampiyon olduğunu vurgulayan özdemir, şöyle konuştu:
 
 
 
 ”şampiyonada, Hatay Jimnastik Spor Kulübü sporcularından Umut Cengiz, Cemali Sertel, Mustafa Dönmez, Fatih Bilgili ve Hüseyin çulhacı erkeklerde takım olarak birinci oldu. Ekin Sakallı, Dila Dönmez ve Feyza över’den oluşan kız takımı ise üçüncülük elde etti. Hatay Jimnastik Spor Kulübü sporcusu ve takım kaptanı Umut Cengiz ferdi erkeklerde şampiyon olurken, takım arkadaşı Cemali Sertel ise ikincilik kazandı.
 
 
 
 
 Ayrıca Hatay kulüplerinden çağdaş Antakya Jimnastik ve Gençlik Spor Kulübünden Yağmur özdağ, Tutku Bakır, ılham Değirmenci, Merve Nur Kılınç ve ılayda Mansuroğlu’ndan oluşan minik kız takımı birinci, Emre çiçekli, Ozan Diyap Arslan, Derviş Berker Angı ve Doğan Ergin’den oluşan minik erkek takımı ise ikinci oldu.”
 
 
 
 
 
özdemir, sporcularda gördükleri eksiklikleri gidermek için daha yoğun ve disiplinli çalışacaklarını bildirerek, 10 Mart’ta Mersin’de yapılacak Artistik Jimnastik Akdeniz şampiyonasının 2. etabında sporcuların daha iyi performans sergileyerek daha başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.
 
 
 
 
 
Yarışmalardan edinecekleri tecrübeyle Kulüplerarası Artistik Jimnastik Türkiye şampiyonasında ilk 6 takım arasına girmek istediklerini anlatan özdemir, kenti en iyi şekilde temsil etmeyi amaçladıklarını dile getirdi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz