Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Jandarma 174 yaşında…

13 Haziran 2013 Perşembe, 23:39
Jandarma 174 yaşında…

Jandarma, gazi ve şehit ailelerini bir araya getirdi. l Jandarma Alay Komutanlığı, Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıldönümü nedeniyle gazi ve şehit ailelerini yemekli etkinlikte bir araya getirdi.
 
    Büyük Antakya Otelinde düzenlenen yemeğe Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, dernek başkanları, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı. Etkinlikte, bir konuşma yapan Vali M. Celalettin Lekesiz, güvenlik hizmetlerinin bir toplumun olmazsa olmaz hizmetlerinin başında geldiğini belirterek; “Bir yerde esenlik olmayınca, güvenlik olmayınca, huzur ve güven ortamı olmayınca, güven hizmetlerinin hiç birinin konuşulacağı bir ortamda olmaz. Dolayısı ile huzur ve güven ortamı, bir toplum için ne kadar çok anlam ve önem ifade ediyorsa, bugün 174. Kuruluş Yıldönümünü kutladığımız Jandarma Teşkilatımızın milletimiz nezdinde taşıdığı önem ve itibarda o derecede değerlidir” dedi. 
 
    Jandarma Teşkilatının, 174 yıldır bir birikimi de arkasına alarak, ondan aldığı güçle, enerji ile insan haklarına, adalete, hukuka, demokratik değerlere bağlı olarak, saygılı olarak, yaptığı kahramanlık hizmetleriyle, huzur ve güven ortamının tesisine yaptığı çalışmalarla milletimizin gözünde, milletimizin nezdinde çok müstesna bir yer edindiğini söyleyen Vali Lekesiz, “ılimiz genelinde de memnuniyetle belirtmek isterim ki Jandarma teşkilatımız, ıl Jandarma Komutanı’ndan en alt kademe görev yapan erine, neferine kadar halkımızın huzur ve güven ortamında yaşayabilmesi için çok büyük bir fedakârlık ile güvenlik hizmeti sunmaktadırlar. Bu bağlamda teşkilatımızın her kademesinde görev yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.  
 
    ıl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu’da konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski güvenlik gücü olan Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 174. yıldönümünü hep birlikte kutlarken kendileri için çok ayrı bir yeri ve önemi bulunan şehit ve gazi aileleriyle, bu samimi ortamda birlikte olmak istediklerini ifade etti.  
 
Vatan uğruna şehit verdikleri evlatlarının ve onların ailelerinin önemlerini kelimelerle ifade etmenin mümkün olmadığını söyleyen Albay Başoğlu; “Bunu belkide en güzelini ıstiklal Marşımızın yazarı vatan şairi Mehmet Akif Ersoy, ‘Vurulmuş tertemiz alnından yatıyor, bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor’ diyerek evlatlarımıza seslenmekte, onların yüce milletimizin yüreğindeki yerini işaret etmekte, ‘Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor peygamber,’ diyerek evlatlarımızın onurlandırdığı makamın müjdesini vermektedir. 
 
Ne mutlu bu şekilde yücelen evlatlara sahip olan sizlere, ne mutlu, bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır, diyerek en değerli varlığını vatan uğruna şehit verirken, ‘Vatan Sağ olsun’ diyebilen anne ve babalara sahip yüce Türk milletine. Vatan ve millet uğruna en değerli varlıklarını evlatlarını şehit veren siz şehit ailelerimizin, değerli gazilerimizin, bizlerin ve yüce milletimizin yüreğinde her zaman müstesna bir yeri ve önemi bulunmakta ve ebediyete kadar bulunacaktır. Bugün burada tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz