JAN BARAM’DAN YANIT

31 Temmuz 2015 Cuma, 17:16

Hatayspor Kulüp Başkanı Jan Baram, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in açıklamalarını samimiyetten ve iyi niyetten uzak bulduğunu söyledi.
Başkan Baram, Özyurt gazetesine yaptığı açıklamada, Çinçin’in açıklamalarının inandırıcı olmadığını, Hatayspor Kulübü Başkanlığı yapmış bir şahıstan daha gerçekçi ve uzlaşmacı bir tavır beklediklerini ifade etti.
Çinçin’in başkanlık yaptığı dönemde hiçbir şekilde kulübe tahsis edilen otobüsle ilgili hiçbir yaptırımın olmadığını, istenilen belgelerin dahi dile getirilmediğini belirten Başkan Baram, şöyle devam etti:
“Sayın Hikmet Çinçin’in açıklamaları iyi niyetten uzak ve samimi olmayan bir açıklama. Laf kalabalığından başka bir şey değil. Otobüs için istenen bu belgeler kendi döneminde yoktu da, şu anda bize özel mi çıktı. Şimdi mi aklına geldi o belgeler? Aradan geçen bu kadar süre içerisinde hiçbir şekilde dile getirilmeyen yasalar, mevzuatlar sadece bizim dönemimize mi mahsus oldu? Çok ayıp bunlar. Hatayspor’a zarar vermekten başka bir şey değil. ATSO olarak Hatayspor’un yanında olduklarını belirtiyor. Bu nasıl Hatayspor’un yanında olmak oluyor. Kulübün otobüsünü alacaksın, sonra da ‘yanındayız’ diyeceksin. Kim inanır bu sözlere, kimi inandırabilirsin bu sözlerle? Önce dürüst ve samimi olacaksın.”
HİÇBİR ŞEKİLDE BİZE D2 BELGESİYLE İLGİLİ BİLGİ VERİLMEDİ
Baram, kulübe tahsis edilen otobüsün D2 belgesinin bitimiyle ilgili hiçbir şekilde kendilerine sözlü ya da yazılı bir bilginin verilmediğini belirterek, “Doğruları söylemiyor, bana ya da hangi yöneticime bu konuda sözlü söylemiş. 21 tane yöneticimiz var, hangisine söylemiş, çıksın açıklasın. Otobüsün kulüpten alınacağını ben bir ay önce öğrendim. ATSO Meclis Başkanı ve bazı meclis üyeleriyle görüştüm, bana olayın basına yansımaması için ricada bulundular. Olayın çözüleceğini, otobüsün tekrar Hatayspor’a tahsis edileceğinin sözünü verdiler. Ne yazık ki onlarda bunun önüne geçemediler” diye konuştu.
Başkan Baram, takımın otobüsünü alarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis eden ATSO Başkanı Çinçin’in açıklamalarını en iyi şekilde spor kamuoyunun değerlendireceğini ve yorumu da yine spor kamuoyuna bıraktığını sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz