Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

ızmir Hatay Günleri Devam Ediyor…

21 Eylül 2013 Cumartesi, 10:12
ızmir Hatay Günleri Devam Ediyor…

Hatay’ın yerel zenginliklerinin ortaya çıkarılması, korunması yaşatılması, sosyal, ekonomik ve turistik bir değer haline getirilmesi için ilin somut ve soyut kültürünün ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımının yapılmasının sağlanması amacıyla Hatay Valiliğinin koordinesinde 18-22 Eylül 2013 tarihleri arasında “ızmir’de Hatay Günleri” etkinliği başladı.
 
 
Etkinlik standların fuar alanında hizmet vermesi ile başladığı belirtiler açıklamada şu görüşlere yer verildi, “Saat 17:30’da ise temsili Defne ve Apollon’un ızmir sokaklarını faytonla gezmeleriyle sürmüş ve ızmir vilayet binasının önünde büyük bir coşku ile devam etmiştir.
 
 
ızmir valiliği önündeki etkinliğe ızmir Valisi Mustafa Toprak, Hatay Vali Yardımcısı şahin Bayhan, ızmir Hataylılar Vakfı Başkanı Vecih Fakıoğlu, ızmir ıl Emniyet Müdürü, Bazı ılçe ve Belde Belediye
Başkanları, Hatay Kanaat önderleri,  ızmir’de yaşayan Hataylılar ile ızmir halkı katılmıştır. Etkinlik açılış konuşmaları, 74 tepsi Künefe gösterisi ve ikramı, şenköy halk oyunları ekibi gösterisi ve Antakya kına grubunun gösterisi ile renklenmiştir. Künefenin şırası bizzat ızmir Valisi tarafından dökülmüş, balonlar sevgi ve hoşgörü adına büyük bir coşku ile gökyüzüne bırakılmış, Hatay kına grubu ızmirlileri Hatay türküleriyle coşturmuştur. Hatayın Anavatana katılışının 74. Yılı münasebetiyle 74 tepsi Künefe ızmirlilere ikram edilmiştir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz