İzmir’ de Hatayspor Kafilesi Saldırıya Uğradı

26 Mayıs 2014 Pazartesi, 12:14

Hatayspor 2. Başkanı ve Basın Sözcüsü Ergin: ”2. Lig Play Off yarı final ikinci maçı için öğle vakitlerinde İzmir Adnan Menderes Havaalanına inen Hatayspor kafilesi, 10 15 Göztepe taraftarının fiili saldırısına uğramıştır”

Ergin, yaptığı yazılı açıklamada, uzun süre havaalanında beklemek durumunda kalan Hatayspor yönetici, teknik heyet ve futbolcuların konaklayacakları otele gidinceye kadar bu defa taşlı saldırılara uğradığını ve otobüs camlarının kırıldığını belirtti.

Hatayspor olarak İzmir’e bir spor karşılaşması yapmak için gittiklerini ve suçlarının, rakibini ilk maçta 2-0 yenmek olduğunu ifade eden Ergin, şunları kaydetti:

“2. Lig Play-Off yarı final ikinci maçı için öğle vakitlerinde İzmir Adnan Menderes Havaalanına inen Hatayspor kafilesi, 10-15 Göztepe taraftarının fiili saldırısına uğramıştır. Futbol üç neticeli oyundur. Hatayspor, iyi mücadele ettiği maçta Göztepe’yi yenmiştir. Antakya’da herhangi bir olay olmamasına rağmen Hatayspor kafilesine yapılan bu saldırıları HataysporKulübü olarak kınıyoruz. Bu olayı gerçekleştiren kişilerin yakalanarak gereken cezayı almalarını talep ediyoruz.

Hatayspor’a İzmir’de yapılan saldırıları haber aldıktan sonra yetkililer nezdinde girişimler yapan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve HatayMilletvekili Sadullah Ergin’e teşekkür ederiz. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulunu, Hatayspor’un can güvenliğinin sağlanması konusunda gereken tedbirleri aldırmalarını için göreve davet ediyoruz. İzmir’de yaşanan bu linç girişimlerinin önlenmesini istiyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz