Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

ızini kaybettirdi!..

28 Şubat 2013 Perşembe, 17:26
ızini kaybettirdi!..

Turist olarak geldiği ıstanbul’da kaybolan ve cesedi sahilde bulunan Sarai Sierra cinayetinin yankıları sürüyor. Cinayetin bir numaralı zanlısı olarak aranan Ziya T.’nin komşu ülke Suriye’ye kaçtığı ifade ediliyor. Polis ekiplerinin ilimiz Hatay’da yaptığı çalışmalarda izine rastlamadığı, Ziya T.’nin kaçak yollardan Suriye’ye geçtiği değerlendiriliyor.
 
 
Edinilen bilgilere göre ABD’li turist kadın Sarai Sierra cinayeti sonrası Karabük’e gittiği ve orada yaşayan yakınlarına ilimiz Hatay’a geleceğini söylediği belirlenen şüpheli ‘Laz Ziya’ lakaplı Ziya T.’nin yakalanması amacıyla çalışmalarını Hatay’da yoğunlaştıran polis, zanlının izine son olarak Antakya Otogarında rastladı. Güvenlik kamera kayıtlarında otobüsten inerek uzaklaştığı görülen Ziya T.’nin daha sonra nereye gittiği belirlenemedi.
 
 
MUHTEMELEN REYHANLI’DAN SINIRI YüRüYEREK GEçMış
 
Zanlı ‘Laz Ziya’ lakaplı Ziya T.’nin Hatay’da irtibata girebileceği muhtemel kişiler üzerinde araştırma yapan polis, Ziya T.’nin Hatay’da bir tanıdığının olmadığını belirledi. Karabük’ten ayrılırken ‘Asker arkadaşımın yanına gidiyorum’ şeklinde ki ifadesini ayrıca araştıran polis, böyle bir arkadaşının bulunmadığını tespit etti. Hatay genelinde yürütülen araştırmalarda izine ulaşılamayan Ziya T.’nin Suriye’ye kaçak yollardan geçtiği ihtimali üzerinde duruluyor.
 
 
öte yandan yetkililerin bölgede savaşan muhalif gruplarla irtibata geçtiği ve şüpheli Ziya T., hakkında bilgi verildiği, Suriye topraklarında öldürülmüş olma ihtimalinin de değerlendirildiği öğrenildi. Güvenlik güçleri şüphelinin yakalanma korkusu içinde bulunan Ziya T.’nin büyük olasılıkla Reyhanlı yakınlarından sınırdan yürüyerek Suriye topraklarına geçtiğini tahmin ettikleri belirtiliyor. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz