Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

ıyi Bir Sonuç Dayanışmaya Bağlıdır …

30 Aralık 2011 Cuma, 09:24
ıyi Bir Sonuç Dayanışmaya Bağlıdır …

Tulmaç, “Kaliteli eğitim için sınıf ortamının gerekli ekipmanlarla desteklenmesi şarttır. Eğitim okul, aile ve sosyal çevre üçgeninde şekillenir. Bu üç önemli ayağın nitelikli bir sonuç oluşturması aralarındaki dayanışmaya bağlıdır”Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi Hüsnü Küçükahmetoğlu ile Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Belen Kaymakamı Mehmet öz’ü makamında ziyaret ettiler. Tulmaç, ziyaret sonrasında ilçedeki 70.Yıl ılköğretim Okulunda incelemelerde bulunuldu.öz tarafından yaptırılan spor amaçlı sınıf, bilgi teknolojisi sınıf, fen laboratuarı ile ana sınıfı törenle hizmete açıldı. Kaymakam öz tarafından okula bağışlanan bilgisayarlar, projeksiyon cihazları, akıllı tahtalar ve tüm sınıf ve idareci odalarına taktırılan klimalarla eğitim öğretim için uygun bir ortamın hazırlandığı okulda düzenlenen törende konuşma yapan Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, “Kaliteli eğitim için sınıf ortamının gerekli ekipmanlarla desteklenmesi şarttır. Eğitim okul, aile ve sosyal çevre üçgeninde şekillenir. Bu üç önemli ayağın nitelikli bir sonuç oluşturması aralarındaki dayanışmaya bağlıdır. Bu dayanışmanın da yine en önemli ayağını okul- aile, veli-okul iletişimi sağlar. çocuklarımızın düşünsel açıdan sağlıklı yetişmesi bu üçlü dayanışmayla beraber kitap okumayı gerektirir. Unutulmamalıdır ki bizi yarınlara taşıyan yol okuma düzeyimizden geçer.”dedi. Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi Hüsnü Küçükahmetoğlu da yaptığı konuşmada, “Bugün gezmiş olduğumuz okulumuzun altyapı açısından yeterli bir donanıma sahip olması sevindiricidir.
 
 
 
Doğrusu tüm ekipmanlarıyla bu şirin ilçemizde bu düzeyde bir kurumumuzla karşılaşacağımı beklemiyordum. Bu katkılarından dolayı da bakanlığım adına Belen Kaymakamı Sayın Mehmet öz’e teşekkür ediyorum. Okullarımızın gücü ülkemizin gücüdür. Eğitim kurumlarımızın gelişmişliği ülkemizin gelişmişliğidir.” dedi.
 
 
 
Açılış töreninde 70.yıl ilköğretim okulu okul aile birliği tarafından desteklerinden dolayı plaket takdim edilen Belen Kaymakamı Mehmet öZ, “Benim görevim öğretmenim ve öğrencim için uygun bir eğitim öğretim ortamı sağlamaktır.
 
 
çünkü eğitimde en sağlıklı sonuç en rahat ortamdan alınır. ılçe merkez ve köylerinde artık kömürle, sobayla ısıtılan okulların ve sınıfların olmaması sevindiricidir. Tüm okullarımızda ısınma kalorifer ya da klimalarla sağlanmaktadır. Bu vesileyle katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
 
 
Daha sonra Belen Kaymakamı Mehmet öz, Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi Hüsnü Küçükahmetoğlu, ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç ve Belen ılçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Avar, okulları ziyaret ederek incelemeler de bulundular. H.Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz