Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

ıtfaiyecilik Güven Unsurlarından Biridir

29 Eylül 2011 Perşembe, 10:03
ıtfaiyecilik Güven Unsurlarından Biridir

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ıtfaiyecilik Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak ıtfaiyecileri kutladı.
 
 
ıtfaiyecilik mesleğinin en riskli ve en stresli meslekler grubu içerisinde olduğunu kaydeden Savaş, “Her yangın türü farklı bir risk içermektedir. Bazı yangın olaylarında itfaiyecilerimiz çökecek bir çatının altında kalabilir, bazılarında aniden bir patlama gerçekleşebilir, yoğun dumandan zehirlenebilir veya bir boşluğa düşebilirler. Bu nedenledir ki; ıtfaiyecilik birçok riski beraberinde taşıyan bir meslektir. Bilindiği üzere Yangın söndürme görevi 25 Eylül 1923’te Belediye Başkanlıkları tarafından yürütülmeye başlandı ve bir Belediyecilik Hizmeti olarak kabul edildi.
 
                 
Yaşayan her canlının ateşten kaçar iken, itfaiyeciler o canları kurtarmak için koşulsuz kendini ateşe atmaktadır. ıtfaiyecilik mesleğinde olay yerine en kısa zamanda ulaşmak büyük önem taşımaktadır. çünkü o anda tek hedef var: yangın bölgesine en kısa sürede varabilmek. 
 
Bu suretle siz saygıdeğer vatandaşlarımızın 110 Alo ıtfaiye Hatlarını gereksiz yere meşgul etmemelerini, adresleri anlaşılır ve hızlı bir şekilde vermelerini ayrıca yaklaşan kış ayları öncesinde Baca yangınlarının önüne geçmek için; Baca bakımlarını yaptırmalarını ve temizletmelerini önemle hatırlatmak istiyorum.” dedi. 
 
 
ıtfaiyecilerin toplum için en büyük güven unsurlarından biri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “Antakya iline yakışır bir itfaiye teşkilatı olma gayreti ve çalışmaları içinde olan Antakya Belediyesi kurulduğu günden itibaren siz değerli Antakyalıların önce can sonra mallarının zarar görmemesi için hizmet vermeye ve her türlü yangın, sel felaketleri karşısında gösterdiği fedakar hizmet anlayışı ve çalışanları, yangın söndürme araçları, arazözleri, kurtarma araçları ile 24 saat kesintisiz sizlerin yanındayız. Bu vesileyle tüm itfaiyecilerimizin haftalarını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz