isyan Değil,Hak Arama…

30 Ocak 2014 Perşembe, 09:43
isyan Değil,Hak Arama…

iskenderun Belediye Başkanlığı’na aday gösterildikten sonra gece yarısı operasyonuyla değiştirilen AKP eski milletvekillerinden Mehmet Soydan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında, “ısyan etmedik, hak arıyoruz” dedi.

24 Ocak 2014 tarihinde, ıskenderun belediye başkan adaylığının Genel başkanları ve Başbakanın başkanlığındaki kurul tarafından onaylanmasının ardından il seçim komi itesi başkanlığına bildirildiğine dikkat çeken Mehmet Soydan, “ AKP Genel Merkezi sitesinde ilan edildikten birkaç saat sonra, gece yarısı saat 02’de ismim değiştirilmiştir. Bu durum halkın vicdanında, adalet anlayışında derin bir yara oluşturduğu için; bu duygu ve düşüncelerle, adalet ve demokrasi arayışı için, bu durumu adalet eski bakanı ve Hatay Büyükşehir adayımız Sayın Sadullah Ergin’le binlerce arkadaşımızla paylaşmaya gittik” ifadesinde bulundu.

Adının çekilmesinin hangi tehdit ve şantaj sonucu oluştuğunu öğrenmek için Parti il merkezine gittiğini söyleyen Mehmet Soydan:
“çünkü artık bu durum Mehmet Soydan meselesi değildi. Adalet ve hak arayışı idi. Amacımız ne olduğunu bilemediğimiz, nasıl olduğunu bilemediğimiz, hangi tehdit ve şantajların olduğunu bilemediğimiz, bizim için karanlık bir süreci aydınlığa çıkarmak için başta büyükşehir adayımız sayın Sadullah Ergin’i, AKP genel merkezimizi ve sayın Başbakanımızın bir inceleme araştırma yapmasını istemekti. Biz kimseyi tehdit etmiyoruz, şantaj yapmıyoruz. Bunu yapanlar varsa onların ortaya çıkmasını istiyoruz. Siyasetin temizlenmesini istiyoruz. Kim veya kimler yalan söylüyorsa onların ortaya çıkmasını istiyoruz. Temiz siyaset istiyoruz.

Bugüne kadar kimseye çamur atmadık, kimseye şantaj yapmadık. Halk için siyaset yaptık, hak için siyaset yaptık. Sayın Başbakanımızın deyimiyle, dikleşmedik dik durmaya çalıştık. Binlerce insanın hak arama talebine kulak tıkamak benim yapabileceğim bir şey değildi.
Nasıl haftalardır toplantılarımızda sivil darbeye, yargı darbesine karşı çıkan konuşmalar yaptıysam, gece yarısı darbesine sessiz kalmam hem kendi adıma hem de arkadaşlarım adına adalet arayışımıza gölge düşürecekti. Sayın başbakanımızın ne yapacağını düşündüm. ıskenderun halkının ve vicdanımın sesini dinledim. Kendi hakkını aramayan, arayamayan ıskenderun halkının ve ıskenderun’un çıkarlarını nasıl savunacak diye düşündüm. Onun için 25 Ocak Pazar günü ıl binası önünde konuştum.

Bu bir isyan değil hak arama mücadelesidir.
Sayın Başbakanımızın bu sesi duymasını, yetkililerimizin bu sesi duyurmasını bekliyoruz. Sayın başbakanımızın attığı her imzaya sahip çıktığını biliyoruz. Biz kendilerini böyle tanıdık, böyle sevdik. Verdikleri ve verecekleri karara her zaman saygılı olduk, saygılı olmaya devam edeceğiz. Umudumuz hakkın tecellisidir. Gönüllerde yer almayı koltuklardan daha önde tutmaya çalıştık, adam olmaya çalıştık. Bizim başımız dik, anlımız açık çok şükür. Ve umutla beklemeye devam ediyoruz.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz