İstifaların Eryılmaz’la ilgisi yok…

10 Nisan 2015 Cuma, 11:38

Önceki gün CHP İl Başkanlığı’nda bir araya gelen ve “ön seçim” tartışmaları noktasında yönetimden istifa ettiklerini açıklayan CHP Antakya İlçe Yöneticileri, “Hatay ön seçim yapma talebimizin reddedilmesi, yapılan eğilim yoklamaları ve gelen parti yetkililerinin raporlarıyla birlikte, örgütün ve halkın görüşlerinin dikkate alınmaması ve Genel Merkez tarafından gösterilen listenin Parti tabanında oluşturduğu tepkileri göz önünde bulundurarak” diyerek açıkladıkları istifa gerekçelerine istifaların Refik Eryılmaz ile ilgisi olmadığını da eklediler.

Açıklamada, “Bu istifalar, Refik Eryılmaz ile ilgili istifalar değildir. Burada eğilim yoklaması noktasında bir kamuoyu araştırması yapıldı.  Bu kamuoyu araştırmasının haricinde, PM üyemiz ve Milletvekilimiz, araştırmacı olarak buraya gönderildi. Bu konudaki tüm raporları biliyoruz. Örgütün talebi de değerlendirildi. Ancak, ‘alay edilir’ gibi hiç biri değerlendirmeye alınmadı.”

Cumhuriyet Halk Partisi için çalışacaklarını ve oylarını CHP için sandığa atmaya devam edeceklerinin altını çizen istifa etmiş yöneticiler, ancak bundan sonra yönetimde görev almayı kendileri için doğru bulmadıklarını dile getirerek, kendilerinden sonra görevi üstleneceklere başarı dilediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz