Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

ısteklere cevap yok…

17 Ağustos 2009 Pazartesi, 17:22
ısteklere cevap yok…

Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı Feleytun Gönç yaptığı yazılı açıklamada, toplu görüşme masasında artık Sağlık-Sen’in de var olduğunu dile getirdi.
 
“Hepimizin bildiği gibi, Sendikamız, sağlık ve sosyal hizmet kolunda çalışanlar adına yetkili sendika olarak Hükümet’le toplu görüşme masasına oturmaktadır. “Değişimi Hisset, Dönüşüme Ortak Ol“ diyerek başladığımız yolculukta sendikamızın bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyorum” diyen Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı Feleytun Gönç, toplu görüşme süreci ile ilgili olarak görüşlerini ise şöyle aktardı, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları yılların birikimi olan bir yığın soruna büyük fedakârlıklarla göğüs germektedirler. Ancak bu fedakârlıklarına rağmen, haksızlığın, adaletsizliğin ve ayrımcı politikaların mağduru durumuna düşürülmüşlerdir.
 
Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, Sağlık-Sen’i yetkiye taşıyarak bu gidişe dur demiştir. ücretli yemek uygulamasının sona erdirilmesi, memurların VHKı kadrosuna geçirilmesi gibi kazanımları, çözüm odaklı sendikal vizyonuyla gerçekleştiren Sağlık-Sen, 2009 toplu görüşme masasında da başta döner sermayede adil dağılım, sözleşmeli personele kadro, insan onuruna yaraşır ekonomik ve sosyal haklar gibi taleplerini kararlı bir şekilde ortaya koyacaktır. Artık toplu görüşme masasında Sağlık-Sen var.
 
Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerini en iyi şekilde savunan ve mücadelesini sonuna kadar sürdürecek bir sendikanız var. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarını her platformda en iyi şekilde savunan Sendikamız, toplu görüşme öncesinde de aynı kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir. Toplu görüşmelerde 400 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı adına sendikamız, kendinden emin, vakur bir şekilde taleplerini Hükümet’e iletecektir.
 
Sağlık çalışanlarının yıllardır biriken sorunlarının başında döner sermaye adaletsizlikleri, sözleşmeli personel uygulamaları, ekonomik, sosyal ve özlük haklarda adaletsizlikler gelmektedir. Sendikamız; toplu görüşmelerde masaya getireceği taleplerin kabul edilmesi için sonuna kadar mücadelesini sürdürecektir. Sağlık çalışanları olarak; Adil bir döner sermaye dağılımı istiyoruz.
 
Tabip dışı personelin döner sermaye tavan oranlarının artırılmasını talep ediyoruz. Döner sermaye gelirlerimizin izin ve rapor dönemlerinde kesilmesini istemiyoruz. Aynı işi yapan aynı statüdeki çalışanların farklı haklar altında mağdur edilmesine karşıyız. ışyerlerimizde, şiddet, enfeksiyon riski gibi hayati tehditlere karşı güvenli çalışma ortamları sağlanmasını istiyoruz. Görevde Yükselme Sınavı ve yeteri kadar kadro istiyoruz. Giyim çeklerinin nakit olarak verilmesini talep ediyoruz. Bizler sadece hakkımız olanın verilmesini istiyoruz.
 
Bu taleplerimize Sağlık-Sen olarak ekonomik ve sosyal adalet reçetesi diyoruz. Burada dile getirdiğimiz temel konuların yanı sıra, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadığı tüm sorunlara toplu görüşme taleplerimiz içinde yer verilmiştir. Hak ve adalet duygusunun gelişmesine katkı sağlayacak taleplerimiz yerine getirilinceye kadar Sağlık-Sen olarak mücadelemiz devam edecektir.
 
Gerek sağlık ve sosyal hizmet kollarındaki sorunların giderilmesi gerekse de ülkemizin genel sorunlarına karşı Sendikamızın dik ve kararlı duruşu devam edecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz