Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

ışKUR’da Seminer…

18 Aralık 2013 Çarşamba, 10:41
ışKUR’da Seminer…

ış-Kur Genel Müdür Yardımcısı Lütfü ıncirlioğlu ış-Kur Hatay ıl Müdürlüğü personeline değişen mevzuatla ilgili olarak bir konferans verdi. Gerçekleştirilen konferansa Hatay ış-Kur ıl Müdürü Ahmet Bulanık’da katıldı.
 
ıl Müdürlüklerinin isminin çalışma ve ış Kurumu olarak değiştirildiğini açıklayan ış-Kur Genel Müdür Yardımcısı Lütfü ıncirlioğlu, “Değişen mevzuat konusunda personelin eğitilmesi ile ilgili Türkiye genelinde birer günlük eğitim programı düzenliyoruz. Sosyal Güvenlik Bakanlığı kapsamında 2 uzman ekip tarafından verdiği eğitimle personelin pratikteki sıkıntılarını çözmeyi amaçlıyoruz. Bu konferansla daha verimli, kaliteli ve etkin bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz” dedi.
 
Hatay’daki Suriyelilerin ucuz iş gücüyle çalışmasına da değinen Lütfü ıncirlioğlu, “Asgari ücretin altında işçi çalıştırmak suçtur. Suriye uyruklu vatandaşların gelişleri olağanüstü bir durum. Kendi istihdamımızı sağlamamız önemli. Suriyeli vatandaşları çalıştırmak isteyen esnaflarımızın yasal mevzuata uymaları gerekiyor” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz