İskenderun’lu vatandaştan örnek davranış…

27 Mart 2015 Cuma, 10:56
İskenderun’lu vatandaştan örnek davranış…

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde kuyumcu Atakan Gözüküçük, kaldırımda bulduğu 1150 lirayı, çevredeki işyerlerinin güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek tespit ettiği sahibine verdi.
İskenderun’un en işlek caddesi olan Şehit Pamir’de yürüyen Atakan Gözüküçük, geçen 20 Mart’ta kaldırımda 1150 lira buldu. Parayı sahibini bulup teslim etmek isteyen Gözüküçük, bir polis gibi çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarının görüntülerini inceledi. Görüntülerden parayı yaşlı bir kişinin düşürdüğünü tespit eden Atakan Gözüküçük, daha sonra yaşlı adamın kimliğini belirlemek için görüntüyü cep telefonuna kaydetti. Parayı bulduğu caddedeki işyerlerini gezerek görüntüleri gösteren Atakan Gözüküçük, 4 gün süren çalışmasının sonunda parayı düşüren kişinin emekli işçi Durmuş Tunç olduğunu belirledi. Gözüküçük, daha sonra cep telefonu numarasını bulduğu Tunç’u işyerine davet edip parasını teslim etti.
Görüntülerde Durmuş Tunç’un parayı cüzdanına koyarken düşürdüğünü ve ararken de üzerine bastığı için de bulamayıp hızla uzaklaştığının görüldüğünü belirten Gözüküçük, “Demek ki helal paraymış. Adam parayı düşürüp olay yerinden gittikten sonra, kaldırımdaki paranın yanından hızla en az 10-15 kişi geçmiş, hiç biri de fark etmemiş” diye konuştu.
Durmuş Tunç ise, paranın bulunmasına çok sevindiğini belirterek, “Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz