İskenderun’da Berkin Elvan anması yapılacak…

10 Mart 2015 Salı, 15:41
İskenderun’da Berkin Elvan anması yapılacak…

İskenderun Birleşik Haziran Hareketi Basın sözcüsü Av. Bülent Akbay Gezi Olayları sırasında yaralanan ve daha sonra ölen Berkin Elvan’ın ölümünün 1. yılı münasebetiyle bir açıklama yaptı.

BERKİN’İMİZİ YİTİRELİ TAM 1 YIL OLDU!

İskenderun Birleşik Haziran Hareketi Basın sözcüsü Av. Bülent Akbay “16 Haziran 2013’de evinden ekmek almaya giderken polisin attığı gaz fişeğiyle ağır yaralanan 269 gün sonra 11 Mart 2014’de yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan’ı anıyoruz. Nefes aldığı her bir anı, umut diye alnımıza yazdığımız; umudun çocuğu Berkin Elvan’ı tam 1 yıl önce Ali İsmail Korkmazların, Uğur Kaymazların, Medeni Yıldırımların yanına uğurladık. Halbuki bize umut olabilmek için tam 269 gün direnmişti Berkin!” şeklinde ki açıklamasını şöyle sürdürdü:

“O direndikçe, biz adalet için haykırdık. O direndikçe, biz hesap sorduk. 15 Haziran’da çocukluğundan acımasızca vurulan, 14 yaşındaki Berkin’imizin körpecik bedeni 269 gün sonra yenik düştü. 11 Mart 2014 tarihinde kaybettik Berkin’imizi! ‘Çocuklar uyurken susulur, öldürülürken değil’ diyerek yüz binler olarak sokaklara aktık o gün.
Halkı baskı ve zorbalıkla yönetmek isteyen iktidar o gün cenazeye saldırdı. Halk sokaklara çıkmasın diye sokaklarda kanlı tezgâhlara devam ettiler. Berkin Elvan’ı yitireli tam 1 yıl oldu! Tam 1 yıldır sorumlular yargı önüne çıkartılmış değil! Tıpkı, Medeni Yıldırım’ın Ahmet Atakan’ın failleri, katilleri gibi… Hala yaramız kanıyor; hala adalet bekliyoruz.”

İskenderun Birleşik Haziran Hareketi Basın sözcüsü Av. Bülent Akbay yazılı açıklamasının sonunda “Yerine getirilmeyen adalet talebimizi haykırmak ve Berkin’imizi anmak için herkesi 11 Mart 2015 Çarşamba günü Bit Pazarı’nda 18:00’da yapacağımız anmaya bekliyoruz. Berkin’imizi kaybettiğimiz gün olan 11 Mart’ta, ülkenin, hatta dünyanın dört bir yanında Berkin için yükselecek adalet çığlığına biz de ses veriyoruz. “ dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz