Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

ıskenderun’da Atatürk Sergisi…

15 Kasım 2013 Cuma, 10:21
ıskenderun’da Atatürk Sergisi…

ıskenderun Belediyesi tarafından Atatürk Fotoğrafları Sergisi açıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği ıskenderun şubesi ve Atalar Koleji’nin kat-kılarıyla düzenlenen sergi açılışına, ıskenderun Bele-diye Başkanı Dr. Yusuf H.Civelek, Cumhuriyet Halk Partisi ıskenderun ılçe Başkanı Süleyman Uyar, Eski milletvekili Haydar Demirtaş, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, meslek odaları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Yusuf H.Civelek, “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözüyle, burayı sanat galerisine dönüştürdük.

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda hareket ettik.
ıskenderun halkı gerçekten çok entelektüel, belki denizin de etkisi var. Sanat Galerimizde sürekli sanat etkinlikleri düzenleniyor, halkımızdan da büyük ilgi görüyor. Bundan çok memnunuz. ıyi ki burayı Sanat Galerisi’ne dönüştürmüşüz. Bugün de burada Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri ve çeşitli anılarını fotoğraflayan bir fotoğraf sergisi açtık. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Atalar Koleji’nin kat-kılarıyla sergiyi düzenledik.

Bugün Ortadoğu ülkesi olmamıza rağmen Ortadoğu’nun yaşadığı sıkıntıları yaşamıyorsak, ülkemizde rahat yaşayabiliyorsak bu Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu laik, demokratik cumhuriyet sayesindedir. Ne yapsak Mustafa Kemal Atatürk için azdır.

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ne demiştir “Beni görmek demek, mutlaka benim yüzümü görmek demek değildir, benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyor-sanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.’ Biz de Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleri doğrultusunda gidiyoruz ve gitmeye devam edeceğiz. Sergiye emeği geçen herkese, sergimize katılan konuklarımıza gönülden teşekkür ederim. Layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

160 fotoğrafın yer aldığı Atatürk Fotoğrafları Sergisinde sinevizyon gösterisi de düzenlendi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz