İskenderun’a Yeni Bir Okul…

23 Haziran 2014 Pazartesi, 10:45

İşadamı Ali Uysal tarafından, İskenderun da 24 derslikli Ortaokul yaptırılıyor.

Hayırsever işadamı Ali Uysal tarafından, İskenderun ilçemizde yaptırılacak olan 24 derslikli okulun protokolü, 20 Haziran 2014 Cuma günü Valilik Makamı’nda imzalandı.

İmza töreninde konuşan Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz,  eğitim adına konulan her bir tuğlanın daha güçlü bir Türkiye’nin aydınlık geleceğine konulmuş bir tuğla olduğunu vurgulayarak, eğitime katkı yapan hayırsever işadamı Uysal’a ve ailesine teşekkür etti.

Sayın Uysal’ın yaptığı hayırlarla çok özel bir insan olduğunu, inşaat sektöründe yaklaşık 250 kişiye istihdam sağlayarak ülke ekonomisine de ciddi katkıda bulunduğunu ifade eden Lekesiz, “Ali Bey, geleceğe yönelik en güçlü varlığımız olan çocuklarımız daha iyi şartlarda okusun diye İskenderun ilçemizde bir okul yaptıracaktır. Ali beye ilimizde istihdam oluşturduğu, gençlerimize model olduğu, anne ve babasına vefası ve eğitim hayatına yaptığı bu anlamlı katkılar için teşekkür ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki eğitim adına koyduğumuz her bir tuğla daha güçlü bir Türkiye’nin aydınlık geleceğine konulmuş tuğla demektir” diye konuştu.

Hayırsever işadamı Ali Uysal da, İskenderun ilçemize bir eğitim yuvası kazandırmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Benim gıdam, yaptığım işlerdir. Bizlere bu imkânın verilmesinden dolayı asıl ben sizlere teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından okul protokolü, Vali Lekesiz, hayırsever Ali Uysal, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Sanlı tarafından imzalandı.
Vali Lekesiz, Ali Uysal’a Valiliğimiz tarafından basımı gerçekleştirilen Hatay Devleti kitabını hediye etti..

İskenderun ilçemizde bulunan ve artık ihtiyaca cevap vermeyen Kurtuluş İlköğretim Okulu yıkılarak yerine hayırsever işadamı Uysal’ın annesinin adını taşıyacak olan Hanife Uysal Ortaokulu yapılacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz