Son Dakika
22 Mayıs 2018 Salı

IŞİD, PKK’dan daha tehlikeli bir terör örgütüdür…

20 Ağustos 2014 Çarşamba, 16:08

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin PKK’dan daha tehlikeli, Türkiye’de 3 bini sempatizanı, toplam 6 bin militanı olduğunu öne sürdüğü IŞİD’ın her an eylem yapabilecek kabiliyet ve imkânı olduğunu söyledi.

 

İskenderun’daki gazetecilerle bir araya gelen MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Ortadoğuda istihbaratı ve askeri kabiliyetleri en güçlü bir ülke konumunda bulunan Türkiye’nin gözünü kırpmadan insan öldüren, terör örgütü IŞİD ile ilgili hiçbir hazırlığının olmadığını da vurguladı.

 

IŞİD’ın bölge ve ülkenin yanı sıra dünya için tehlikeli bir terör örgütü olduğunun altını çizen MHP’li Vekil Çirkin bu konuda tedbir alınması gerektiğini vurgulayarak “IŞİD bir kere terör örgütüdür, kafa kesen kol kesen bir terör örgütüdür. Müslümanlıkla ilgisi alakası yoktur. Şimdide adını İslam devletine çevirmiştir. IŞİD’ın kendisinde üç bin civarında milatını olduğuna işaret eden MHP Milletvekili Şefik Çirkin;  üç bin civarında da potansiyel terör örgütü üyesi olmaya aday Türkiye’nin içerisinde sempatizanı olduğu söyleniyor.” Dedi.

 

Vekil Çirkin; açıklamasının devamında; “Bunun ikisinin toplamı altı bini buluyor. PKK terör örgütünün beş bin civarında olduğunu kabul ettiğimizde bu ondan da tehlikeli örgütle Türkiye her an burun buruna kalabilir. Bunu sorumlusu kimdir? Bunun baş sorumlusu AKP hükümetidir. IŞİD’e ses çıkartamamaktadır. AKP hükümeti IŞİD komutanına ifadelerine göre yardım etmiştir palazlandırmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

IŞİD ULUSLARARASI TERÖR ÖRGÜTÜ HALİNE GELDİ

 

IŞİD’ın EL Kaide El Nursa’nın türevi olduğunu ve IŞİD’e katılarak güçlendirdiğini açıklayan Milletvekili Çirkin “Sorunun altından Uluslararası bir konsorsiyum ile kalkabilirsiniz. Artık Türkiye bu sorunu altından tek başına kalkacak durumda değildir. IŞİD Uluslararası terör örgütü haline gelmiştir. Daha önce ne yapıyordu. Sadece Suriye’de savaşıyordu. Ama şimdi bugün Irak’ta savaşıyor. Aynı zamanında Türkiye’nin kedisine, köpeğine varana kadar konsolosluğunu top yekûn teslim almış. Şuanda konsolosluğu kendisini karargâhı olarak kullanan orası Türk toprağıdır.

 

HÜKÜMET ARTIK KAFASINI TOPRAKTAN ÇIKARTSIN

 

Bu hükümet artık kafasını topraktan çıkartsın. Artık Türk topraklarını bir terör örgütünün işgalinde olduğunu fark etsin. Ortadoğu’nun çakma Red Kit’i diye benim isimlendirdiğim. Aynı zamanda Avutoğlu dediğim bu anlı şanlı Dışişleri Bakanı Davutoğlu çıksın bunlara bir cevap versin ve tedbirini alsın. Böyle telefon trafiği ile iki elinde iki telefonla devletin yönetilemeyeceği gayet açık ortadadır” diye konuştu.

 

SORUNU ÇÖZÜMÜNDE SURİYE OLMALI

 

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, IŞİD tehdidinden kurtulmanın yolunun Türkiye’nin komşuları ile birlikte ortak hareket etmesinden geçtiğini ifade ederek şunları kaydetti: “Bunun için de; bir kere Irak yönetimi ile düşmanız, ondan sonra en önemlisi Suriye’dir. Suriye ile geçmiş politikasını bu hükümet gözden geçirip tüm yanlış politikalarını yeniden değerlendirip doğruya yönelmeli. Suriye olmadan birleşik Suriye bütün Suriye olmadan Türkiye bu sorunun altından kalkamaz. Bu mümkün değildir terörde de birbiriyle yardımlaşması gereken ülkeler bugün birbirinin AKP hükümeti sayesinde kuyusunu kazar duruma gelmiş. Zararın neresinden dönülse kardır”

 

IŞİD HER AN EYLEM YAPABİLİR

 

IŞİD’ın Türkiye’de eylem yapabileceğine dikkat çeken Çirkin, “IŞİD her an içimizde eylem yapabilir bu kabiliyet ve imkânı vardır.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz