İşadamı Güzelmansur; MKÜ’ye park yaptırdı…

24 Ağustos 2015 Pazartesi, 09:12

Hayırsever iş adamı Mehmet Güzelmansur’un desteğiyle MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi çocuk servisine 2 adet oyun parkı yapıldı.

Araştırma hastanesine gelen çocukların tedavilerinin daha eğlenceli hale gelmesi için düşünülen oyun parkında birçok oyuncak bulunuyor. 06-12 yaş grubuna hitap eden parkta; top havuzu, basket potası, kaydıraklı bisiklet, yazı tahtaları, futbol kalesi gibi oyuncaklarla çocuklar, hem eğleniyor hem de tedavi oluyorlar.

Araştırma Hastanesi Çocuk Oyun Parkına Kavuştu

Aynı zamanda oyun alanında haftanın belli günlerinde çocuklara çizgi sinema da izlettiriliyor. Özellikle çocuklarının tedavileri sırasında zorluk yaşayan aileler için büyük kolaylık sağlayan oyun parkında hijyen koşulları ise en üst düzeyde tutuluyor. 28 odalı çocuk servisinde 56 yatak yer alıyor. Odaların kapılarını çocukların sevgilisi olan çizgi film karakterleri süslüyor.

Oyun parkının açılışını Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yunus Doğramacı, hayırsever iş adamı Mehmet Güzelmansur, Araştırma Hastanesi Başmüdürü Hüseyin Karakulak ve Halkla İlişkiler sorumlusu Arzu Savaş birlikte yaptı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz