Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Güney’den savaş algısını yıkmak için özel uygulama…

09 Haziran 2016 Perşembe, 19:32

HASİAD Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Hatay’ın tanınmış işadamlarından Mehmet Güney, gelinen son noktada dünyanın artık gerçeklerle değil, algı yönetimi ile yönetildiğini ifade ederek bundan da ilimiz Hatay’ın olumsuz yönde fazlasıyla etkilendiğini söyledi.

Hatay ili için yayılan Hatay’da savaş var şeklindeki söylentinin bir algıdan ibaret olduğunu hatırlatan işadamı Mehmet Güney, “Hatay’da savaş olmadığını sadece Hataylılar değil, Hatay’ı ziyarete gelen herkes görüyor ve biliyor. Buna rağmen güçlü algı yönetimi sayesinde Hatay ile ilgili başka türlü düşünenler ne yazık ki oluyor” dedi.

Kendisinin Hataylı bir işadamı olarak ‘Hatay’da Savaş var’ şeklinde ki algıyı yıkmak için Hatay’a gelmekten çekinen sanatçıları Meclis Kültür Salonunda ücretsiz olarak ağırlamaya hazır olduğunu belirten Mehmet Güney, “Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Hatay her şeye değer. Ben sanatçı kardeşlerimden bir süreliğine de olsa ücret almadan etkinliklerini icra etmelerini sağlamaya hazırım. Onları ağırlamaya, gezdirmeye, zaman ayırmaya hazırım. Yeter ki ilimiz Hatay’a gelsinler ve burada savaş olmadığını kendi gözleriyle görsünler. Gördüklerini de daha sonra kendi illerinde anlatsınlar” dedi.

Hatay ilinin büyük bir aile olduğunu hatırlatan İşadamı Mehmet Güney, “Hatay ile ilgili bu algı bir an önce değişmeli. Ben üzerime düşeni yapmaya hazır olduğumu açıkladım. Basın mensupları yaptıkları haberlerle başta olmak üzere diğer her Hataylının üstüne düşeni yapmasını rica ediyorum. Hatay ili bizim yaşam yerimiz. Biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin parçalanmasına, yara almasına kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz