Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

İş Kadınları Hatay’a Geliyor…

13 Şubat 2014 Perşembe, 10:36
İş Kadınları Hatay’a Geliyor…

Hatay Kadın Girişimciler Derneği(KAGİD) Türkiye’nin iş kadınlarını Hatay’da bir araya getiriyor.

15-16 şubat tarihleri arasında Hatay’da bir araya gelecek olan ış kadınları kadının siyasetteki, ekonomideki yeri ve önemini tartışılacak.
Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı H. Dilek Karadeniz, KAGıDER başta olmak üzere Türkiye’deki tüm iş kadını derneklerinin Başkan ve üyelerini davet ettikleri bir organizasyon hazırladıklarını belirterek, organizasyonun binlerce yıldır kentimizde var olan ülkemizde de olmasını istedikleri sevgi, barış ve hoşgörü kavramlarını bir kez daha hatırlatmak üzere düzenlediklerini ifade etti.

2000’li yıllardan sonra kadının siyasetteki ve ekonomideki sayısının artması amacıyla büyük farkındalık oluştuğunu ve tüm kadın derneklerinin fazlasıyla enerji sarf ettiğini belirten Karadeniz, fakat yinede yeterince yol alamadığını, Hatay kadın girişimciler derneği olarak Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden konuk ettikleri girişimci kadınlarla birlikte bu konuda farkındalık yaratmak istediklerini vurguladı.

Kadın siyasetçiler hemcinslerin sorunlarına hakim olduklarından bu konuda toplumsal farkındalığı artırarak, sorunların çözümleri ve olumsuz koşulların iyileştirilmesi yönünde çalışmalar yapacağından dolayı siyasetçi kadının yerelde ve mecliste artmasını dilediklerini kaydeden Karadeniz, bu tür kapsamlı panellerin ülkemizdeki çeşitli şehirlerde devamlılığı olduğu taktirde yol kat edebileceklerinin altını çizdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz