İş Hakkımızı Geri istiyoruz…

03 Nisan 2014 Perşembe, 09:37
İş Hakkımızı Geri istiyoruz…

ışten atılan Toroslar EDAş Arıza Onarım Bakım işçileri eylem yaptılar.

Dün TEDAş binası önünde gerçekleşen eylemde grup adına basın açıklaması yapan Elektrik Müh. Koordinatörü Müh. Ali Ekber öksüz, Bizler Toroslar EDAş bünyesinde çalışan Arıza Onarım Bakım ışçileriyiz. Yaklaşık 6 yıldır kesintisiz bir biçimde çalıştığımız işimizden 1 Nisan 2014 itibarı ile hiçbir gerekçe gösterilmeden çıkarıldıklarını dile getirdi.
ışten çıkarılacaklarına dair gerekli zaman diliminde bilgilendirilme yapılmadığını belirten öksüz, “Patronlara işten atılma gerekçelerimizi sorduğumuzda bu bir şirket politikasıdır. Biraz bekleyin ilerleyen zamanda biz peyderpey alabiliriz yanıtını aldık.

Bizde buradan soruyoruz bizleri çoluk çocuğumuzla sokağa atmayın neyin politikasıdır. Madem bizleri peyder pey işe geri alacaksınız bizleri neden işten çıkardınız. Mevcut işçi sayısı ile bile geceli gündüzlü çalıştığımız halde elektrik arıza ve onarımlarına yetişemezken şimdi işçilerin yarısına yakınını işten çıkartarak bu işleri nasıl yapacaksınız? Hatay halkına sesleniyoruz! Bizim keyfi bir şekilde işten çıkartılmamız size daha fazla arıza daha fazla elektrik kesintisi ve hizmette gecikme olarak geri dönecektir.

Son derece tehlikeli olarak elektrik işini ihtiyacın çok altındaki işçi sayısıyla yapmak şuan çalışmakta olan işçilerin hayatıyla oynamaktır. Mevcut sayıyla bile işler yetişmezken bizleri işten çıkartarak Hatay’ın güvenli ve kesintisiz hizmetini aksatmaya, çalışan arkadaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye atmaya ve bizleri çoluk çocuğumuzla sokakta bırakmaya yönelik bu uygulamanın amacı nedir? Bunun tekbir cevabı var. Patronların doymak bilmeyen kar hırsı, sırf daha fazla kar için daha fazla işi daha az işçiye yaptırmaktır. Bütün bu uygulamaların sorumlusu üst işveren Toroslar EDAş ve EnerjiSA-E.ON şirketidir.

Bizler işten atılan 73 işçi olarak buradan taleplerimizi yüksek sesle dile getiriyoruz. ışimizi geri istiyoruz. Haksız ve keyfi işten çıkarma kararı derhal geri alınsın. Taleplerimiz yerine getirilinceye kadar hukuki ve fiili meşru mücadelemizi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz