Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

ınsanlığın Hikâyesi Burada Yazıldı…

02 Kasım 2011 Çarşamba, 16:46
ınsanlığın Hikâyesi Burada  Yazıldı…

ınsani gerekçelerle geçici olarak ilimizde sığınan Suriyelileri ziyaret etmek amacıyla ilimizde bulunan Birleşmiş Milletler Heyeti, Vali M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
 
 
 
Vali Lekesiz, heyeti ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu dile getirerek ilimiz hakkında konuklarına bilgi verdi.
 
 
 
Hatay’ın çok derin bir tarihi ve çok zengin bir kültür mirası olduğunu ifade eden Lekesiz, ‘Hatay, insanlığın ortak hikâyesinin yazıldığı ve yaşandığı bir yerdir.
 
 
 
 
 Geçmişte insanlık dünyasına çok ciddi enerji pompalamış, katkıda bulunmuş bir il ve şimdi de geleceğe güvenle bakıyor. Sahip olduğu tüm farklılıklarıyla, çiçekleriyle, desenleriyle geleceğe güvenle yürüyor. Farklı diller, inançlar, kültürler yüzyıllardır sevgi, barış ve hoşgörü içerisinde yaşıyor. Hataylılar dil, din, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç farkı gözetmeksizin tüm insanları Allah’ın yarattığına inanarak, hoşgörü, birlik ve beraberlik içinde yaşıyorlar. Kötü günde, iyi günde, kederde ve kıvançta birbirlerine sahip çıkıyorlar.
 
 
 
 
 
 
 
 ışte bu hoşgörü iklimi çerçevesinde, insani gerekçelerle geçici olarak ülkemizde misafir edilen Suriyelileri, ilimizde misafir ediyoruz. özelde Hatay’ın genelde ülkemizin insanlığa bakışını da göz önüne alıp, misafirlerimizi o şartlarda ve standartlarda memnun etmeye çalışıyoruz.’dedi.
 
 
 
 
 
Lekesiz, ilimize sığınan Suriyelilerden, bazı hastalıkları bulunanların yiyecek menüsünün düşünülmesinden, yaşlıların, çocukların ve kadınların eğitimine kadar her türlü ihtiyaçlarının giderilmeye çalışıldığını da sözlerine ekledi.
 
 
 
 
 
Vali Lekesiz, heyet adına Karen Abuzayd’a, ilimizdeki hoşgörüyü temsil eden plaket verdi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz