Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

ınsan Kaynakları ve ıstihdam Fuarı…

29 Nisan 2010 Perşembe, 10:49
ınsan Kaynakları ve ıstihdam Fuarı…

Türkiye ış Kurumu Hatay ıl Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; ış Kurumu ıl Müdürlüğü organizesinde işveren ve nitelikli işgücünün bir araya getirilmesi suretiyle istihdamı artırmaya yönelik olarak 3. Hatay ınsan Kaynakları ve ıstihdam Fuarı düzenleneceği bildirildi. ‘29-30 Nisan- 01 Mayıs 2010 tarihlerinde Mustafa Kemal üniversitesi ıskenderun Mühendislik Fakültesi Kampusunda düzenlenecek olan ıstihdam Fuarı, çalışma hayatı ile ilgili 3 temel ayağın birleştirilmesinde etkin bir rol oynamayı ve bunun sonucu olarak bir sinerjinin oluşturulmasını hedeflemektedir’ denilen açıklamada şu görüşlere yer veriliyor; “Bunlar; 1. ıstihdam Kaynakları (Firmalar), 2. Nitelikli ış Gücü, 3. Sivil Toplum Kuruluşlarıdır.
 
ışveren ve nitelikli işgücünün bir araya geldiği, işverenlerin kendilerine uygun işgücü ile bire-bir görüşmeler yaptığı, kalifikasyonu yüksek işgücünün de kendilerini firmalara tanıtma imkanı bulduğu, firmaların çalışma şartları ve iş imkanlar hakkında bilgi sahibi olduğu fuarımızın hedef ve amaçları şunlardır: Bölgede firmaların ve ınsan Kaynakları yöneticilerinin kaynaşmasını sağlayarak, firmalar arası iş birliğine katkı sağlamak, Firmaları nitelikli iş gücüyle buluşturmak, Firmaların kendini tanıtmalarına imkan sağlamak, Fuar duyuru ve kitapçıkları ile firmaların bölgemizde, ulusal ve uluslararası anlamda tanınmalarına yardımcı olmak, Bölgemizdeki kuruluşların kısa ve orta vadede verimli nitelikli iş gücü kaynağı ihtiyaçlarının karşılanması ve planlanmasına yardımcı olmak. Bu organizasyon ile nitelikli gençlerimize; ışgücü piyasası ile ilgili bilgileri aktarmak, çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi sağlamak ve rehberlik etmek, öğrencilerimizin staj, gönüllü çalışma, olanaklarından faydalanmalarına yardımcı olarak kariyer, geleceklerinin ilk adımlarında destek vermek, üniversite öğrencilerimizin, gelecek hakkındaki mesleki vizyonlarının geliştirilmesini sağlamak, Part-Time çalışma ve mezuniyet sonrası istihdam imkânları hakkında bilgilendirmek, Türkiye ış Kurumunun hizmetleri konusunda gerek halkımıza gerekse iş dünyasına bilgi vermek, Yerel yönetimler ile firmalar arasındaki diyalogun gelişmesine katkı sağlamak. ınsan Kaynakları ve ıstihdam Fuarı Hedef Kitlesi Olarak; 1. Bölgedeki işletme sahipleri, çevre illerdeki iş adamları ve Sivil Toplum örgütleri yöneticileri, 2. M.Kemal üniversitesi son sınıf öğrencileri, 3. ışKUR Hatay ıl Müdürlüğüne kayıtlı üniversite mezunu kişiler, 4)Meslek Liseleri son sınıf öğrencileri, 5. Yüksek nitelikli iş gücü Hedef kitle olarak belirlenmiştir. Geniş Katılımın beklendiği 3.Hatay ınsan Kaynakları ve ıstihdam Fuarına katılacak firmaların kazanımları ise şunlar olacaktır.
 
 
Fuar alanında kuracağınız standınızda firmanızı sözlü veya hazırlayacağınız broşür ve çeşitli dokümanlarla yazılı ve görsel tanıtma imkânı, ürünlerinizi sergileme, bölge illerinden ve komşu ülkelerden Pazar bulma imkânı, Firmanızın öngördüğü niteliklere uygun potansiyel elemanları tanıma ve bu elemanların sizlere kendilerini tanıtma imkânı, Firmanız ile bölgedeki diğer firmalar arasında iş birliği imkânı, Hazırlanacak broşür, afiş, yazılı ve görsel basın, internet, katalog vb reklâm araçları ile firmanızın yerel ve ulusal anlamda tanıtımı, çeşitli sektörler ile iş piyasası hakkında bilgiler edinme imkânı, Fuara katılan insan kaynakları yöneticileri arasında iletişimin geliştirilmesi ile bu bağlamda insan kaynakları yönetiminizin gelişmesine katkı, sağlanacaktır. Fuara Katılan Firmalara Sunulan ımkânlar; Fuar sonunda hazırlanarak bölgemizdeki tüm işletmelere gönderilecek fuar kitapçığında, firma stand resimleri ve firma ile ilgili kısa bilgilerin yer alması, 20 metrekareden başlayan standılar, Sosyal etkinliklerden yararlanma imkânı, Fuar katılım belgesi ve teşekkür belgesi. Bu itibarla istihdama olumlu katkılar yapacağı düşünülen Mustafa Kemal üniversitesi ıskenderun Mühendislik Fakültesi Kam püsünde 29 Nisan 01 Mayıs tarihleri arasında 3 gün olarak düzenlenen 3.Hatay ınsan Kaynakları ve ıstihdam Fuarına tüm işsiz vatandaşlarımız, üniversite ve lise son sınıf öğrencilerinin katılımlarını bekliyoruz”.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz