Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

ınsan Hakları Komisyonu Hatay’da…

19 Ocak 2012 Perşembe, 10:31
ınsan Hakları Komisyonu Hatay’da…

Demir: ”çadırkentlerde kalan Suriyelilerin fiziki durumlarını araştırıp bir rapor hazırlayarak ınsan Hakları Komisyonuna sunacağız”
 
 
Türkiye’de bulunan mülteciler, sığınmacılar ve yasadışı göçmenlerin sorunlarının incelenmesi amacıyla TBMM ınsan Haklarını ınceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Alt Komisyon başkan ve üyeleri, Hatay’a geldi. Alt Komisyon Başkanı AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ile üyeler AK Parti Konya Milletvekili Kerim özkul, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ve MHP ıstanbul Milletvekili Atila Kaya, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti. Demir, basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından Valilik çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ”çadırkentlerde kalan Suriyelilerin fiziki durumlarını araştırıp bir rapor hazırlayarak ınsan Hakları Komisyonuna sunacağız” dedi. Demir açıklamasının ardından beraberindeki komisyon üyeleri ile Yayladağı ilçesindeki çadırkentlerde incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gitti.
 
 
CADIRKENTTE ıNCELEME
 
Türkiye’de bulunan mülteciler, sığınmacılar ve yasadışı göçmenlerin sorunlarının incelenmesi amacıyla TBMM ınsan Haklarını ınceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Alt Komisyon başkan ve üyeleri, Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki çadır kentlerde incelemelerde bulundu. Alt Komisyon Başkanı Demir ve komisyon üyelerinin, basına kapalı gerçekleşen ziyareti sırasında, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ile Kaymakam Tolga Polat’tan ilçedeki çadırkentler hakkında bilgi aldığı öğrenildi.
 
 
çadırkentlerde yaşayan Suriyelilerin temsilcileriyle de görüşen heyet, incelemelerinin ardından herhangi bir açıklamada bulunmadan ilçeden ayrıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz