Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

ıMYO’DA şenlik ve kermes…

04 Haziran 2010 Cuma, 08:41
ıMYO’DA şenlik ve kermes…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerafettin Canda, üniversite olarak bilimsel gelişmeler ışığında birimlerinde yenilikleri uygulamaya devam edeceklerini, çağın ve iş yaşamının gerektirdiği nitelikte öğrenci yetiştirdiklerini söyledi.

Prof. Dr. Canda, MKü ıskenderun Meslek Yüksekokulu’nda (ıMYO) düzenlenen “2. Bahar şenliği ve Kermes”in açılışında, ıskenderun Meslek Yüksekokulu’nda öğrenci sayısının son üç yılda yüzde yüz artarak 4 bin’e yükseldiğini, bu sayının önümüzdeki yıllarda da artacağını belirtti.

Okulun laboratuarlarını yenilediklerini, öğretim görevlisi kadroları açısından desteklediklerini, önümüzdeki dönemlerde de bu desteklerinin süreceğini anlatan Prof. Dr. Canda: “öğrenci sayımızdaki artışa paralel okulumuzun fiziki alt yapısını da güçlendiriyoruz, yemekhanemizi genişletme çalışması yapıyoruz.” dedi.

Mustafa Kemal üniversitesi’nin ıskenderun ve beldeleriyle komşu ilçelerde büyüdüğünü, açılan bazı yüksekokulların Türkiye’de ilk olma özelliği taşıdığını, üniversitenin bu bölgede de büyümesini sürdüreceğini belirten Prof. Dr. Canda: “ıskenderun’da bulunan iki fakülte, iki yüksekokul, dört meslek yüksekokuluna ilaveten seneye de sağlık meslek yüksekokulu açacağız.” dedi.

MKü’ nün bilimsel gelişmeler ışığında yenilikleri birimlerinde uygulamaya devam edeceğini de belirten Prof. Dr. Canda: “ış yaşamının gerektirdiği nitelikte öğrenci yetiştiriyoruz. öğrencilerimiz daha mezun olmadan iş buluyorlar.” diye konuştu.

ıskenderun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Koç da, geleneksel hale getirdikleri “Kültür şenliği ve Kermes” ile Yüksekokuldaki bölümleri daha iyi tanıtmayı, bölüm ve program seçmede öğrencilerine yardımcı olmayı amaçladıklarını ifade etti ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Yayladağı, Samandağ ve Antakya’dan sporcuların katıldığı Aba Güreşleri Bölge Takımı sporcuları, gösteri maçları yaptı. MKü Rektörü Prof. Dr. Canda da sporcularla yakından ilgilendi ve bir sporcuyla yaptığı maç ilgiyle izlendi.

şenlikte, Tekstil Bölümü öğrencilerinin atık ürünler başta olmak üzere çeşitli malzemeler kullanarak yaptıkları kıyafet defilesi de yapıldı.

Etkinliğe, Belen Kaymakamı Mehmet öz, ıskenderun Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Eğilmez, ıMYO Müdürü Prof. Dr. Ali Koç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dalkız, Pirinçlik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. A. Bahar Yılmaz, Belen Emniyet Amiri Ali Namlı, öğretim görevlileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz