Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

ılk Toplantı Ekim Ayında…

21 Haziran 2011 Salı, 09:54
ılk Toplantı Ekim Ayında…

Hatay’ı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Temsil Edecek 10 MilletvekilimizinHatay küçük Millet Meclisi’nde de Koltuğu Hep Hazır Olacak
 
 
Hatay kMM Hamalı Avukat Ekrem Dönmez küçük Millet Meclisi adına yazılı bir açıklama yaptı. Dönmez yazılı açıklamasında, 24. Dönem Milletvekili Seçimleri sonuçlandığını, önümüzdeki 4 yıl boyunca Hatay milletvekilliği yapacak 10 milletvekilinin belirlendiğini ifade  ederek; “Milletvekillerimiz mazbatalarını aldılar. Seçilen milletvekillerimizi can-ı gönülden tebrik ederiz. Yeni yasama döneminde Hatay küçük Millet Meclisi olarak kendileriyle çalışmaktan mutluluk duyacağız. Seçilemeyen milletvekili adaylarının da parlamentoya girememiş olmasının çalışmalarının devamını aksatmayacağını düşünüyoruz. Bundan sonra da Hatay küçük Millet Meclisi olarak kendileriyle çalışmaya devam etmeyi arzuluyoruz.” Dedi.
 
 
 
Açıklamasının devamında, seçimlerden önce TkMM’lerin toplandığını ve tüm illerde milletvekili adaylarından “10 ıSTEK” başlıklı bir çalışma yürüttüklerini belirten Dönmez; “Bu çalışma ile yarının milletvekilleriyle henüz adayken tanışmak, onlara kMM’leri tanıtmak, karar süreçlerini onlarla paylaşabilmek için onları bu işbirliğine davet etmeyi hedeflemiştik.
 
 
ılimizde de STö’lerin belirlemiş olduğu 10 ıSTEK ve çözüm önerileri yeni yasama döneminde de üzerinde duracağımız bir çalışma olacak. Bu çalışmanın hem ilimiz açısından sonuçlarını hem de Türkiye ortak paydasını kamuoyu paylaşmıştık.” ıfadelerine yer verdi.
 
 
 
Dönmez, Parlamento- sivil toplum diyalog ve işbirliğini amaçlayan TkMM’ler önümüzdeki dönemde hem ülke gündemindeki konuları hem de ilimizdeki konuları ele almaya devam edecek. Milletvekillerimizi her ayın ilk Cumartesi günü yapacağımız bu toplantıların hepsinde aramızda görmeyi diliyoruz. önümüzdeki ilk toplantı Ekim ayında yapılacak ve Milletvekillerimizin koltuğu hep ayrılmış olacak sözleriyle açıklamasını noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz