İlk sosyal market açıldı…

25 Mart 2015 Çarşamba, 11:53

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, il genelindeki ihtiyaç sahibi aileler için projelendirdiği ‘HBB Sosyal Marketleri’nin ilk şubesini Kırıkhan ilçesinde düzenlenen törenle hizmete açtı.
Kıyafet, beyaz eşya ve çeşit çeşit ev eşyalarının sunulduğu marketin açılışına; HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun eşi Suzan Dudu, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı İsmet Buğdaycı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
İlçede yaşayan ihtiyaç sahiplerinin tüm eksiklerini huzurlu ve rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için gerçekleştirilen sosyal marketin açılış töreninde konuşma yapan Başkan Savaş, hayırlı bir hizmete imza attıklarını belirterek şunları söyledi:
“Yapılan hizmet çok meşakkatli bir iş. Aylardır çalışılıp da sonucunu aldığımız bir hizmet. Bu sosyal marketlerimizle buradaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ve bacılarımıza cevap olacağız. Hayır, yapanlara ve yapacak olanlara şimdiden teşekkür ediyoruz. İlimize hayırlı ve uğurlu olsun.”
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş, Başkan Savaş’ın eşi Nazan Savaş, Kırıkhan Belediye başkanı Ayhan Yavuz ile diğer katılımcılar, sosyal marketin açılış kurdelesini kesti.
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya ilçe merkezinde de Sosyal Marketler oluşturuyor. Oluşturulan ve biri Kurtuluş Caddesi’nde olan sosyal marketlerin açılışı yakında gerçekleştirilecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz