Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

ılk Kurşun 91 yaşında…

21 Aralık 2009 Pazartesi, 19:09
ılk Kurşun  91 yaşında…

Hatay’ ın Dörtyol ilçesinde ”Milli Mücadelede ılk Kurşun” un atılmasının 91. yıl dönümü törenlerle kutlandı.
 
Numune Evler Mahallesinde, ılk Kurşun Anıtı önünde başlayan törende, Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Taşkın Keleş ve Kauva-i Milliye Dernek yöneticilere Atatürk Anıtına çelenk sundu. Keskin, yaptığı konuşmada, Dörtyol halkının 19 Aralık 1918 yılında kahramanlık sergilediğini belirterek, birlik ve beraberliğini gösterdiğini, aynı şartlar oluştuğunda yine ön saflarda yer alacak güce sahip olduklarını söyledi.
 
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de törene bir kutlama mesajı göndererek, ”Milletimizin yurt sevgisi bağımsız özgür yaşama ülküsü onu tarih boyunca güçlü ve saygın kılmıştır. Dörtyol ilçemizin bu anlamlı gününde yurdumuza Cumhuriyetimize aynı bilinçle sahip çıkma ülkemizi her alanda ileriye taşıma kararlılığımızı ortak bir coşkuyla ve gururla bir kez daha tekrarlıyoruz. Dörtyol’ lu vatandaşlarımı tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.
 
Etkinlikte, ayrıca, günün anısına yapılan sportif müsabakalarda dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. Tören sonunda 19 Aralık 1918 yılında Kuvayi Milliye hareketini başlatarak düşmana ilk kurşunu Dörtyol da sıkan Mehmet çavuş ve arkadaşlarının mezarı ziyaret edildi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz