Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

ılk Antrenmanını 6 Sporcuyla Yaptı

03 Ağustos 2011 Çarşamba, 12:15
ılk Antrenmanını 6 Sporcuyla Yaptı

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi’nin yeni takımı Antakya Belediyespor Kadın Basketbol takımı, sezonun ilk antrenmanını 6 sporcuyla yaptı. 
 
Antakya Belediyespor Genel Menajeri Mahmut Denk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atatürk Stadı’nda, yardımcı antrenör Sedat Asarcıklıoğlu ve altyapı antrenörü Ahmet Dönmezer gözetiminde koşu ve kondisyon ağırlıklı kısa süreli ilk antrenmanlarını yaptıklarını söyledi. 
 
ABD’den transfer ettikleri 4 oyuncunun, ülkelerinde ligi sürdüğü için takımla antrenmanlara Ekimin ilk haftasında başlayacaklarını ifade eden Denk, şöyle devam etti: 
 
 
”Geçen sezondan takımda sadece bize yararlı olacağına inandığımız Aslı ınceer kaldı. Onun yanı sıra, BOTAş Spor’dan Seda Tabakçı, Optimum TED Koleji’nden Belgin Onbaşı, Gamze Türkoğlu ve Pınar Turan, Antalya Koleji’nden Merve ınce’yi transfer ettik. Bir Türk ve uzun oyuncu daha transfer etmeyi düşünüyoruz. Ayrıca, altyapıdan da 3-4 oyuncuyu (A) kadroya alarak, hem onlara fırsat vereceğiz hem de alternatif oyuncu olarak değerlendireceğiz. 10 gün kentte antrenman yaptıktan sonra, özel turnuvalara katılarak lige hazır gireceğiz.” 
 
Denk, sporcuların yarın da sağlık kontrolünden geçeceklerini bildirdi. 
 
”ANTRENöR KRıZı SüRüYOR”
 
Denk, geçen yıl takımın birinci lige yükselmesinde büyük emeği geçen Mustafa Secerlioğlu’nun bugün yapılan antrenmanda takımın başında olması gerektiğini belirterek, ”Antrenör Secerlioğlu’nun bizimle birlikte devam edip etmeyeceği 1-2 güne kadar netlik kazanacak. Takımın şiddetle moral ve huzura ihtiyacı var. Bizler de bazı konuları tırmandırmak istemiyoruz. Antakya Belediyesi ve Kulüp Başkanı Lütfü Savaş da Mustafa Secerlioğlu ile devam etme arzusunda. Ayrıca, Secerlioğlu’nun kulüple 3 yıllık sözleşmesi var. Secerlioğlu’nun duygusallıktan uzaklaşıp doğru karar vermesini bekliyoruz” dedi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz