Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

ılk 10’da 6 Öğrencisi Var

27 Ağustos 2012 Pazartesi, 09:27
ılk 10’da 6 Öğrencisi Var

Ekin Dershaneleri Hatay’da yeni bir rekoru gerçekleştirdi. Ekin öğrencilerinden MF puan türünde ilk 10’ a 6 öğrenci, TM ve TS puan türünde ise 7 öğrenci ilk 10’a girdi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
2012 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarını değerlendiren Ekin Dershaneleri Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Karasu, Ekin Dershaneleri olarak Hatay’da yeni bir rekor gerçekleştirdiklerini ifade ederek, 6 öğrencilerinin MF puan türünde ilk 10’ a, TM ve TS puan türünde ise 7 öğrencilerinin ilk 10 ‘a girdiğini söyledi.
 
 
 
Karasu, 40’a yakın dershanenin bulunduğu Antakya’da, sadece Ekin’den 6 öğrencinin ilk 10’da yer alması üstün bir başarı olduğunu kaydetti.
 
 
 
27 öğrencilerinin Tıp Fakültesi kazandığını ve son yıllardaki en yüksek sayıya ulaşıldığını dile getiren Karasu, Hatay’da 1.sırada olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
 
 
“Bu Bir Rekor”
 
 
 
“Ekin Dershaneleri Hatay’da yeni bir rekor gerçekleştirmiştir. Ekin öğrencilerinden MF puan türünde ilk 10’ a 6 öğrenci, TM ve TS puan türünde ilk 10 ‘a 7 öğrenci girmiştir. Antakya’da 40’a yakın dershane olduğu düşünülürse sadece Ekin’den 6 öğrencinin ilk 10 ‘da yer alması üstün bir başarıdır. Bununla beraber Antakya HAM puan 1.si Alev şabanoğlu dershanemizin öğrencisidir. 
 
 
 
“27 öğrencimiz Tıp Fakültesi Kazandı”
 
 
 
2012 LYS sonuçlarına göre dershanemiz 27 öğrenciye Tıp kazandırmıştır. Bu sayı Hatay tarihinde yeni bir rekordur. Bunun yansıra 10 öğrenci Diş Hekimliğini,3 öğrenci Eczacılığı,11 öğrenci FTR’yi, 2 öğrenci Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü,64 öğrenci yüksek mühendislikleri,4 öğrenci Hukuk’u,9 öğrenci PDR‘yi,10 öğrenci Psikoloji’yi,17 öğrenci Sosyal Hizmet’i,82 öğrenci öğretmenlikleri,28 öğrenci Hemşireliği ve daha burada sayamadığım 600‘e yakın öğrenci Ekin dershanelerinden üniversiteyi kazanmıştır.
 
 
 
 Bu göz kamaştıran başarıyı halkımızla paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
 
 
 
“Onlarla Gurur Duyuyoruz”
 
 
 
Dereceye giren öğrencilerimizi kamuoyuna tanıtmaktan gurur duyuyoruz:
Antakya MF ham puan 1. si olan öğrencimiz Alev şabanoğlu ‘’ ODTü’’Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ne, Antakya MF 5.si Deniz Duman Ege Tıp’a, Antakya MF 6.sı Jean Piere Demir ‘’ODTü’’ Elektronik-Elektronik’e,  Antakya MF 7.si Sevilay Bıyıklı ıstanbul ünv. Cerrahpaşa Tıp’a, Antakya MF 8.si Seren Ezer Ege Tıp’a, Antakya MF 10.su Senen Ezer Ege Tıp’a, Samandağ MF 1.si Ali Elmas 9 Eylül Tıp’a, Hatay TM 3.sü özgür özgün ‘’ODTü’’ Uluslararası ılişkilere,  Hatay TM 4.sü Ali Yıldız Bilkent ünv. Uluslararası ılişkiler’e (Tam Burslu), Hatay TM 7.si Senem Gözel‘’ODTü’’ Psikoloji, Hatay TS 6.sı Gamze Gökaslan Marmara ünv. Zihinsel Engelliler öğretmenliği’ne, Hatay TS 7.si Sezgi Bayar Yeditepe ünv. Halkla ılişkiler ve Tanıtım’a(Tam Burslu),Hatay TS 9.su Ercan Haydar Yılmaz 9 Eylül ünv. Coğrafya öğretmenliği’ne ve daha sayamadığımız 600’e yakın öğrencimiz değişik üniversitelere yerleşmiştir. Ekin dershaneleri bu sonuçlarla Hatay’da yine 1. sırada yer almıştır. Bununla beraber son yılların en yüksek Tıp sayısı ekinden çıkmıştır. 
 
 
 
 
Ekin Dershanesi başarısına başarı katmıştır. Tercih döneminde bize güvenen tüm öğrencilere teşekkür ederiz. üniversitelerin taban puanları ve sıralamaları Ekin Rehberlik servisinin tahmin ettiği gibi gerçekleşmiştir. Rehberlik servisimizin bu yılda başarılı çalışmaları olmuştur.
 
 
 
Ekin Dershaneleri’nin bu yüksek başarıyı elde etmesinde emeği geçen tüm okul yöneticilerine ve öğretmenlerine, değerli velilerimize ve fedakar Ekin öğretmenlerine sonsuz teşekkür ederiz. öğrencilerimize ileriki öğrenim hayatlarında başarılar dileriz.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz