Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

ılimize katkı sağlamak çabasındayız…

23 Şubat 2013 Cumartesi, 15:41
ılimize katkı sağlamak çabasındayız…

ıl ıdare şube Başkanları toplantısı, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in başkanlığında Dörtyol ilçemizde yapıldı. Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Lekesiz, amaçlarının, ilçenin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek, sorunları yerinde görmek ve bu sorunların çözümü için vatandaşların görüşlerini almak olduğunu söyledi.
 
Lekesiz, ‘Devletimizin tesis ettiği huzur ve güven ortamı içerisinde, kardeşlik hukukunun ve sevginin verdiği güçle bir arada yaşıyoruz. Dünya şartlarının hızla değiştiği, gündemin an be an yenilendiği günümüzde sorumluluklarımızı en iyi şekilde bilerek, ilimizin kalkınma ve gelişmesine katkı sağlamanın çabası içerisinde olmaya devam edeceğiz.’dedi.
 
Lekesiz, günümüzde artık şeffaf, vatandaş odaklı, hedeflerini ve önceliklerini belirlemiş, katılımcılığa önem veren bir yönetim anlayışının genel geçer kural halini aldığına vurguladı. Varlık nedeninin vatandaşlarına hizmet etmek olduğunu kaydederek, ‘Vatandaş odaklı bu yeni yönetim anlayışının ana hedefi, kamu yönetiminde etkinliği, verimliliği ve kaliteyi artırarak vatandaşa en mükemmel hizmeti sunmak ve vatandaş memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır.
 
Bundan hareketle, ilimizde her alanda süren gayretli çalışmaların bir kısmı neticelendi, bir kısmı ise devam ediyor. Adeta bir seferberlik anlayışıyla ilimiz bir şantiye görünümünde. Bu anlamda ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlar koordinasyon içerisinde çalışarak halkımıza en iyi hizmeti sunmak için çaba sarf ettiler, ediyorlar. Halkımız her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Bizler de meseleye bu anlayışla bakıyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın 2013 yılında da aynı anlayışla hizmet ederek başarı çıtasını daha yukarılara taşıyacaklarına olan inancım tamdır.’ şeklinde konuştu.
 
Lekesiz, 2012 yılı içerisinde Dörtyol ılçemizde gerçekleştirilen çalışmaları ise şöyle sıraladı: ‘78 milyon TL proje bedelli, 75 proje üzerinde çalışıldı, 7,4 milyon TL harcanarak 53 proje bitirildi. 3,8 milyon TL harcanarak, 24 derslikli bir okul yapımında % 5, bir adet anaokulunda %70 oranında fiziki gerçekleşme oranına ulaşıldı. 24 okulun bakım ve onarımı bitirildi. 
 
32 derslik ve 2 atölyesi bulunan Atakaş Endüstri Meslek Lisesi % 35 fiziki gerçekleşme oranına ulaştı. Devlet Hastanesi prefabrik poliklinik bina yapımı %7 oranında fiziki gerçekleşme sağlandı. 2 km 1.kat yol yapımı, 25 km 2.kat yol yapımı gerçekleştirildi. Proje bedeli 78.247.713 TL olan ve 8.350 ha alanı sulayacak Erzin-Dörtyol Sulaması 1.kısım inşaatı 9.949.508 TL harcanarak bitirildi. 30 metre uzunluğunda, toplam 9.890 metrelik 12 tünel, 2 adet viyadük (toplam1210 m) ile 5 adet köprü (toplam 500 m) olarak planlanan Dörtyol-Hassa (Amanos Geçişi) Tüneli’nin proje ihalesi Aralık 2012’de yapıldı. Proje yapım işine Mart ayı içinde başlanması hedefleniyor. 
 
Bu yıl içerisinde yapım işine başlanılarak, 2014 yılı sonunda hizmete alınması planlanan Dörtyol 500 Kişilik Yurt Yapım ışi, 2013 yılı içinde ihalesinin yapılarak, 2 yıl içerisinde hizmete alınması hedeflen Dörtyol 150 yataklı Devlet Hastanesi, 2013 yılı Haziran ayına kadar hizmete alınması planlanan ılk Kurşun Müzesi çalışmaları devam ediyor.’
 
Lekesiz, bu güzel hizmetlerin ortaya çıkmasında desteğini esirgemeyen Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin’e, ılimiz Milletvekillerine, Kaymakamlarımıza, daire müdürlerimize, belediye başkanlarımıza, basın mensuplarına teşekkür etti.
 
Dörtyol Kaymakamı H.Hasan özyiğit de, ilçede sürdürülen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından ıl Jandarma Komutan Vekili J.Yrb. Bilal Güvenir, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ile ıl ıdare şube Başkanları 2012 yılında ilçede gerçekleştirilen faaliyetleri ve 2013 yılı hedeflerini katılımcılarla paylaştılar.
 
Toplantıda, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar da taleplerini ve sorunlarını ileterek çözüm sunulması fırsatını yakaladılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz