Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

İlimizdeki STK’lardan 7 istifa…

26 Aralık 2014 Cuma, 11:47
İlimizdeki STK’lardan 7 istifa…

Hatay’da 7 dernek başkanı Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Dernekler Federasyonu’nun kucaklayıcı olmadığı ve amaca hizmet etmediği gerekçesiyle istifa etti.

Dernek başkanları Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya geldi ve istifalarını duyurdu. İstifa eden başkanlar adına açıklama yapan Tevfik Erkek, federasyonun bütünleştirici kucaklayıcı özelliği olmadığını gözlemlediklerini söyledi ve kuruluş amacına uygun hareket edilmediğini öne sürdü. Armutlu Mahallesi SYD Başkanı Tevfik Erkek:
“Biz 7 Dernek Başkanı olarak üyesi olduğumuz Hatay sivil toplum kuruluşları ve Sosyal Dernekler Federasyonu’ndan gördüğümüz lüzum üzerine istifa ediyoruz.

İstifa nedenimiz; Bu federasyonun kuruluş amacında, Hatay’ımızın özelliği ve güzelliği olan mozaiğimizdir. Hatay Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Dernekler Federasyonun bu ilkesinin geçen zaman içinde özde değil, sözde olduğunu gördük. Bir başkan ayrıştırıcı değil uzlaştırıcı ve birleştirici olması gerekir! Federasyon Başkanının ilçelerde teşkilatlanma yapamadığı ve verdiği vaatlerin havada kaldığı için federasyon amacından uzak kalmıştır. İlimiz genelinde 1286 dernek bulunmaktadır. Federasyon ise ancak 68 dernek kaydedebilmiştir. Bir adım ilerlemeyen federasyon amacına ulaşamamıştır.”dedi.

İstifa eden başkanlar ve bağlı oldukları dernekler:
Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı- Tevfik Erkek
Elektrik Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı- Nihat Derviş
Aydınlıkevler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı- Aykut Doğru
Büyükburç Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı- Musa Horoz
Hatay Gençliğini Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği- Atakan Çelikkol
Gencolar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı-Cengiz Genç
Akıllı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı- Semir Şık.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz