Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

ılimizde Bin Derslik Açık Var…

01 Mayıs 2009 Cuma, 09:47
ılimizde Bin Derslik Açık Var…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu ilimizde yaklaşık 1000 derslik açık bulunduğunu söyledi. Bu konuda çalışmalar yürütmeye devam ettiklerini ifade eden Vali Miroğlu, “çalışmalar devam ettiği için kesin olan rakamı veremiyoruz. Detaylara da inemiyoruz.
 
Ancak benim tahminlerime göre bu sayı 1000’den aşağı olmayacak” dedi. Birçok okulda öğretmen odalarının sınıfa çevrildiğini yanı sıra yıkılması gereken çok eski dersliklerin halen kullanıldığını belirten Miroğlu, “Bu alanda yürütülen tespit çalışmalarının sonuçlandırılmasıyla birlikte derslik açığının kesin sayısı ortaya çıkacak” ifadesinde bulundu.
 
EğıTıM, ıNSANA YAPILAN YATIRIMDIR
 
Hayırsever Bedi Sabuncu’nun Güneysöğüt ilköğretim okuluna yaptıracağı ek 4 dersliğin protokol imzalama töreninde konuşan Hatay Valisi Nusret Miroğlu, eğitime yapılan yatırımın insana yapıldığını hatırlatarak, “Birçok kişi hayır işliyor ancak bana göre işlenen hayırların en önemlisi ve en makbulü eğitime yapılan yatırımdır. Hatta bana göre sağlığa yapılan hayırdan bile önemlidir. çünkü sağlığınızı da koruyabilmeniz için eğitime ihtiyacımız var. Bu manada hayırseverimiz Sayın Bedi Sabuncu’nun bu konuda gösterdiği duyarlılık bizim için, halkımız için çok önemlidir. Ben kendisine insanlık adına, çocuklarımız adına, Hatay adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz