Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

ılaçlama Çalışmaları Başladı…

07 Şubat 2012 Salı, 09:25
ılaçlama Çalışmaları Başladı…

Savaş, “Belediye Sağlık ışleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama amirliği ekiplerince yaklaşan ilkbahar-yaz mevsimi öncesinde, haşere ve sineklerin larvalama mevsimi olan bugünlerde yoğun bir ilaçlama programına start verildiğini belirtti.
 
 
Başkan Savaş, belediye ilaçlama ekiplerinin özellikle dere yatakları ile Hanna çayı, Altınçay, Saraykent, Kavaslı, Hacı Görüş, Favar Dereleri, Arıtma Tesisi çevresi, merkeze bağlı 45 mahalle ve mücavir alanlarda, ayrıca atık su kanalları ve çöp konteynerlerinde ilaçlama çalışmalarına başladığını ifade etti.
 
 
Larva ile mücadele ve ilaçlama çalışmalarının periyodik program çerçevesinde 30 Kasım 2012 tarihine kadar aralıksız bir şekilde sürdürüleceğini kaydeden Lütfü Savaş, ilaçlama çalışmaları, kurum olarak alınan önlemler ve tedbirler, vatandaşların bu konuda üzerine düşen görevler hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.
 
 
Konunun çözümünü “Sinek üreme Alanlarının Kontrol Altına Alınması”, “Sinek üreme Alanlarının Tespiti”, “önlemler ve Tedbirler” olmak üzere 3 ana başlıkta değerlendirdiklerini belirten Savaş’ın şöyle devam etti:
 
üreme Alanları Kontrol Altına Alınıyor
 
 
“Hizmet alanımız dâhilindeki, Asi nehri, dere kenarları, fosseptik kuyuları, su kuyuları, su depoları, rogarlar, kanallar, bodrumlar, sığınaklar ve jit olabileceği düşünülen her yer ilaçlanmak suretiyle kontrol altına alma çalışmaları yapılmaktadır. Mücadele kapsamındaki ilaçlama çalışmalarında, kullanılma ihtimali olan sularda “biyolojik” , kirli sularda “kimyasal” sıvı larvasitler kullanılmaktadır.” Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz