Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

ıktidarın politikaları iflas etmiştir!..

12 Şubat 2013 Salı, 18:50
ıktidarın politikaları iflas etmiştir!..

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, AKP iktidarının politikaları iflas ederken, Suriye’deki karışıklıktan en fazla etkilenen ıl Hatay olduğu görüşünü yineledi. Yaptığı yazılı açıklamasında, Mevcut hükümetin 10 yılı aşkın bir süredir uyguladığı ekonomik ve dış politikaların iflas ettiğini savunan MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, 2002 yılında bir mutfak tüpü 12 – 14 Lira iken şu anda 70 lira olduğuna dikkat çekerek, ‘ çiftçinin ve nakliyatçıların kullandığı mazot 4 TL üzerinde Benzin’in litresi 5 TL ye yaklaşmış ve Dünya sıralamasında 1. sıraya oturmuştur. Dünya’nın en pahalı yakıtını biz kullanmaktayız. Satılmayan yer ve kurum kaldı mı acaba? Yıllarca bu memlekete hizmet etmiş, emekli olmuş memur ve işçi emeklilerinin durumu yoksulluk sınırı altında. Emekli insanın gezmeye, çocuk okutmaya hakkı yok mu? Yoksa mevcut hükümet tarafından çalışanlar köle, emekliler ölsün de kurtulalım mı? Düşüncesi ağır basıyor. çiftçilerin, esnafın, nakliyatçıların durumu pek mi iyi, herkes halinden memnun mu?’ eleştirisinde bulundu.
 
 
HANGı üLKEYLE PROBLEM YAşAMIYORUZ?
Açıklamasında dış politikaya da değinen MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, eleştirilerini şöyle sürdürdü: ‘Dış politikada hangi ülkeyle dost geçiniyor? Mozambik’le mi? Sıfır problemli dış politikayı savunurken, problemsiz dış politikamız kaldı mı? Hangi sınır komşumuzla iyi ilişkiler içerisindeyiz? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarını kandırarak “Yes be Anam” dedirterek Rahmetli Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı diskalifiye ettirerek zamanında istedikleri Mehmet Ali Talat gibi bir zatı Cumhurbaşkanı seçtirdiler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlara AB Birliğinden bereket yağacağını ifade de ettiler, kandırdılar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti AB ‘ye girdi mi? Hayır elde var sıfır. Yunanistan Başkan’ına “Dostum Karamanlis “derken Yunanistan 12 mil (Ege)problemi çözüldü mü?
 
 
Ermenistan için “güzel şeyler olacak” denildi. Bursa’da Milli Takımımızla oynanacak Ermeni maçı için gelenler üzülmesin diye soydaş Azerbaycan Bayrağı çöpe atıldı. Ermenistan soykırım iddiasından vazgeçti mi? Irak’ta Kırmızıçizgilerimiz ne oldu? Irak’ta Lozan Antlaşması gereği garantörlük haklarımız (söz hakkımız)bitti. Irak Başbakanı Maliki ile sıkıntılıyız. PKK’nın dostu yandaş Barzani’yle ahbaplar. Elde var sıfır. ıran’la aramız gergin, Suriye Devlet Başkanı Esad’la kanka idiler, şimdi kanlı bıçaklı oldular. çünkü Amerika ve ısrail böyle istedi. Esad’la dost iken Suriye içişlerin de problem yok mu idi? O zaman niye dostluk yarışında idiler de şimdi düşman oldular? Kim ne derse desin Suriye’nin iç karışıklığından öncelikle Hatay ilimiz ve dolayısıyla Türkiye büyük ekonomik zararlara uğramıştır. Kısacası sınır komşu ülkelerde hangisiyle dost kaldık? Görülüyor ki 0(sıfır)problemli dış politika da AKP’nin ekonomik politikası gibi iflas etmiştir’.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz