Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

ıftar yemekleri asgari düzeye indirilsin…

31 Ağustos 2009 Pazartesi, 13:07
ıftar yemekleri asgari düzeye indirilsin…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Ramazan’da gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşılması adına herkesin iftar yemeği vermemesi gerektiğini belirtti.
 
 Lekesiz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin’in ile Reyhanlı, Kırıkhan ve Dörtyol oda başkanlarını makamında kabul etti. Asgari düzeye indirilmeli ilimizde her kurum, sivil toplum örgütünün iftar yemeği düzenleme gibi bir geleneğin bulunduğunu ifade eden Lekesiz, bunun en asgari düzeye indirilmesi gerektiğini söyledi.
 
ıftar yemeklerini valilik ile kamu kurumları adına Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu (SHçEK) ve sivil toplum örgütlerinden de bir kişinin düzenlemesinin daha uygun olduğunu belirten Lekesiz, ”Bundan sonra herkes iftar yemeği vermesin. çünkü bu şekilde gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşılamaz. Ramazanda iftar vermenin amacı, birbirimizi ağırlayacağımız değil, ihtiyaç sahiplerine yardım yaptığımız bir dönemdir” diye konuşup işadamlarından destek istedi. 
 
 Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerini de kapsayan kalkınma ajansı konusunda oda başkanlarından da destek isteyen Lekesiz, kentin ekonomik yönden gelişimi için ajansın büyük katkı sağlayacağını kaydetti. Oda başkanları ilçelerinde yaşadıkları sıkıntılar hakkında Lekesiz’e bilgi verdi.
 
 Lekesiz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Her türlü desteği vermeye hazırız ülke toprakları için canını feda eden şehitlerin yakınları ve gaziler için gerekli her türlü desteği yapmaya hazır olduklarını belirten Lekesiz, ”Bu kapsamda önümüzdeki günlerde valilik bünyesinde şehit yakınları ve gazilerin iş ve işlemlerini takip edebilmesi için büro açacağız. Amacımız, şehit yakınları ve gazilerimizin kamu kurumlarındaki işlemlerini kısa sürede halletmesine yardımcı olmak ve onları yormamak” diye konuştu. Lekesiz, ayrıca önümüzdeki günlerde şehit yakınları ve gaziler için bir iftar yemeği düzenleyerek onlarla bir araya geleceğini kaydetti

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz