Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Huzur ve Güvenlik için MOBESE…

27 Nisan 2009 Pazartesi, 09:52
Huzur ve Güvenlik için MOBESE…

Antakya’da huzur ve güvenin en iyi şekilde sağlanabilmesi amacıyla kent merkezinde mevcut kavşaklara MOBESE kameraları konuyor.
 
Hatay Valiliği ıl özel ıdaresi tarafından yapılan çalışma geçtiğimiz hafta sonu itibariyle tüm noktalarda başlatıldı. Kent merkezinde daha önce yer tespiti yapılan bölgelerde kameraların yerleştirileceği alanda kablo sistemleri yeraltından çekiliyor.
 
öte yandan huzur kenti olan Antakya’da güvenliğin sağlanabilmesi amacıyla en son teknolojiler kullanıldığına değinen yetkililer ise MOBESE sisteminin suçluların tespiti, plaka sorgulama gibi faydalarının yanı sıra özellikle deprem ve diğer doğal afetlerde de büyük yararı olacağını belirterek, “Bu gibi durumlarda komuta merkezinden şehrin büyük kesimini anında görebileceğimiz için sorunlara çözüm bulmak kolaylaşacak. Bu sistemi il merkezinden başlayıp ilçelerimizde de kurmaktan yanayız. Başkalarının hürriyetine engel olmadan, umuma açık olan bölgelere konulacak bu kameralar sayesinde güvenlik en iyi şekilde sağlanabilecek” dediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz