Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Hürriyet Caddesi’nde Altyapı…

27 Nisan 2010 Salı, 10:30
Hürriyet Caddesi’nde Altyapı…

özellikle kış aylarında, şehirde yağan etkili her yağış sonrasında, Habib Neccar Dağı ve Bağrıyanık mahallelerinden gelen yağmur sularının etkisi altında kalan ve bölge esnafının ve yaşayanının mağduriyetine neden olan yılların kangren sorunu, Antakya Belediyesi’nce başlatılan altyapı projesiyle çözüme kavuşturuluyor.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, bölgede çalışmaların başladığını, projenin tamamlanmasıyla birlikte artık yağışlar sonrası su baskınlarına maruz kalarak maddi-manevi zarar gören cadde esnafının ve yaşayanının bu sorununu kökten çözüme kavuşturacaklarını dile getirdi. Başkan Savaş, daha önce yeni trafik düzenlemesi kapsamında araç trafiğine kapatılan Hürriyet Caddesi’nde sadece altyapı düzenlemesi ile yetinmeyeceklerini, caddenin üst yapı düzenleme peyzaj projesinin de hazır olduğunu belirtti.
 
Belediye Başkanı Savaş, bir taraftan yıllardır hizmet götürülmemiş civar mahallelerde alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da kentin cazibe merkezlerini ve prestij caddelerini modernize edip çoğaltarak Antakya’ya yakışır bir görünüme kavuşturmak için yoğun mesai harcadıklarını ifade etti.
 
Hürriyet Caddesi Altyapı Projesiyle ilgili detaylar hakkında bilgi veren Başkan Savaş şunları belirtti: Projede, Hürriyet caddesinde biriken yağmur sularının Asi Nehri’ne deşarjı sağlanacak. Bağrıyanık ve civarından gelen yağmur sularının ise, Askeri Kışla yanında bulunan ve yer altından geçen Ekagir deresine bağlantısı sağlanacak. Projenin altyapı çalışmalarında, en küçüğü Q 200 mm., en büyüğü ise Q 2000 mm. olmak üzere çeşitli çaplarda toplam 4037 metre beton büz kullanılacak. Projenin Antakya Belediyesi’ne maliyeti kdv dâhil yaklaşık 1 Milyon TL olurken, proje iki ayda tamamlanacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz