Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Hükümetin Politikası Zarar Veriyor…

11 Kasım 2011 Cuma, 09:34
Hükümetin  Politikası Zarar Veriyor…

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, hükümetin mevcut Suriye politikasının ülkenin ulusal çıkarlarına zarar verdiğini öne sürdü.
 
Eryılmaz, CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu ve Hasan Akgöl ile CHP ıl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin Suriye’deki muhaliflerle işbirliği yaptığını iddia ederek, bunun ülkenin ulusal güvenliğini ve çıkarlarını tehdit ettiğini söyledi.      Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyuna açıklama yapmasını beklediklerini söyleyen Eryılmaz, ”Mevcut Suriye politikası ülkenin ulusal çıkarlarına zarar vermektedir. Sınır ticareti durma noktasına gelmiş bölge esnafı, sanayicisi ve ihracatçısı büyük bir sıkıntının içine girmiştir” dedi.
 
Başbakan Erdoğan’ın ”Suriye yönetimini kendi halkına karşı katliam yapmakla” suçlamasının bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını savunan Eryılmaz, ”Başbakan’ın elinde Suriye yönetiminin halkına karşı silahlı katliam yaptığına dair ne bilgi ve belge varsa halkımızla paylaşmasını istiyoruz” diye konuştu.
 
CHP Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu da, Suriye yönetiminin halkın reform isteklerine karşı kayıtsız kalmadığını ve şu anki noktada reform istemek amacıyla halkın sokaklara çıkmasının son bulduğunu, kendilerinin de Suriye’de yaptıkları incelemelerde bunu gördüklerini söyledi.
 
CHP Milletvekili Hasan Akgöl ise bölgede barışın tesis edilmesi için iki ülke arasındaki eski iyi ilişkilerin yeniden kurulması gerektiğini, Suriye’ye olabilecek herhangi bir müdahalede tüm Ortadoğu’nun karışabileceğini öne sürdü.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz